Nowy klip THE SUITS

The-Suits

Warszawska grupa THE SUITS zaprezentowała kolejny teledysk promujący debiutancką płytę „Tied”, która ukazała się we wrześniu tego roku.

The Suits: „Samotność ma to do siebie, że poznajemy się wtedy najlepiej. Nie zagłuszamy swoich potrzeb chwilami, które pozostawiają tylko miłe wspomnienia, ze spotkań, podróży lub innych doświadczeń jakie przeżywamy poza pustkowiem czterech ścian lub naszej własnej głowy. A jedynym rozmówcą jest cisza i nasze myśli. To wtedy krzyczymy najgłośniej, krzyczymy bezgłośnie o marzenia. A co jeśli jest gorzej i ogranicza się mnie i zamyka niby dla mojego dobra i dobra innych. Jak długo to potrwa? „PayN” piosenka o tym jak wielką cenę przychodzi płacić za samotność. Media, systemy, świat nawet nie mówią o konsekwencjach tego z czym zmagają się obecnie ludzie oraz jakie konsekwencje poniesie nasze zdrowie psychiczne. „PayN” dedykowany jest dla wszystkich, którzy źle znoszą samotność bez względu na jej formę”.

Klip „PayN”: 

„Tied” to pierwszy długogrający krążek The Suits i zarazem bogaty zbiór doświadczeń oraz przemyśleń jakimi młody zespół chce podzielić się ze swoimi słuchaczami. To zbiór 9 autorskich utworów, które powstawały i dojrzewały na przestrzeni ponad sześcioletniej działalności zespołu. To także suma wspólnych przemyśleń oraz wrażliwości grupy przyjaciół, próbujących odnaleźć swoje miejsce we współczesnym świecie. Szerokie spektrum emocji od gniewu przez smutek po bezsilność i strach, związane w jeden album niczym popękany krawat przedstawiony na okładce płyty.

Zespół, który jak klasyka eleganckiego ubioru, bazuje na prostocie. Ludzie, którzy fascynowali się nieoczywistym wykorzystaniem pozornego banału. Muzyka obfita w gitarowe brzmienia i niespotykany wokal. Nie wszystko co proste jest genialne, ale wszystko co genialne jest proste.

Kapela powstała w połowie 2014 roku, od samego początku pracując wyłącznie nad własnymi kompozycjami. Debiut odbył się na deskach warszawskiego klubu Rock Side w sierpniu 2015 w ramach zorganizowanego przez zespół jednodniowego festiwalu Kill The Summer.

Chłopaki z The Suits do tej pory mogą się pochwalić kilkunastoma autorskimi numerami, z czego 4 zostały wydane na pierwszej EP „The Suits” a do jednego z tych numerów został nagrany profesjonalny teledysk. Aktualnie zespół kończy pracę nad materiałem na pierwszy w karierze krążek długogrający.

Do największych sukcesów zespołu należy bez wątpienia udział w finale eliminacji do przystanku Woodstock w 2017 roku do którego zostało wybrane 26 z 850 zgłoszonych kapel. Koncert w Warszawskiej Progresji został bardzo dobrze odebrany przez zgromadzoną publiczność. Zespół może pochwalić się też licznymi nagrodami oraz wyróżnieniami na festiwalach i przeglądach w całym kraju jak np. dostanie się do półfinału w przeglądzie Jarocińskie Rytmy Młodych 2018 lub II miejsce w Przeglądzie Kapel Rockowych UEK w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *