Nowy klip MYLESA KENNEDY’EGO

Myles Kennedy - the ides of march

Już za kilka tygodni ukaże się drugi solowy krążek MYLESA KENNEDY’EGO, artysta ujawnia teraz kolejny oficjalny teledysk promujący album “The Ides Of March”.

Najnowszy jego klip powstał do pierwszej kompozycji na płycie, utworu “Get Along” i jest to krótkometrażowy animowany film oparty na pomyśle Kennedy’ego, który zrealizowany został przez reżysera Ollie Jonesa. Z Jonesem współpracowała dwójka animatorów:  Jake Lava oraz Sam Clark i wspólnie opowiadają oni historię o tym, jak społeczeństwo i ludzie wpływają na królestwo zwierząt, przestawiając grupę zwierzaków żyjących w lesie, które łączą siły, by razem walczyć z zanieczyszczeniem środowiska i swoich domów oraz z ekspansją korporacji wycinających lasy, a Kennedy  w tle śpiewa przejmujący tekst: “Dlaczego po prostu nie możemy się dogadać?”.  

Takie zwierzęta jak m.in. niedźwiedź, bobry, jelenie a nawet żółw ninja łączą swoje siły pod przewodnictwem mądrej sowy, by  chronić swoją ziemię i przekazać wiadomość, że wszyscy muszą współpracować na rzecz lepszego świata.

“Get Along” to już trzeci numer, który promuje nadchodzący krążek Kennedy’ego  “The Ides Of March”, który ukaże się 14 maja w barwach Napalm Records.­ Podczas gdy na “Year Of The Tiger” Kennedy szedł bardziej w akustyczną stronę, na “Ides Of March” artysta koncentruje się na gitarze elektrycznej i pokazuje się jako gitarzysta/ autor piosenek.

Takie utwory jak “A Thousand Words,” “Wake Me When It’s Over” oraz “Moonshot” prezentują różnorodne aranżacje muzyczne, które przyciągają fanów Mylesa we wszystkich jego projektach na całym świecie.

Pierwszy singiel “In Stride” grany jest w rockowych stacjach na całym świecie, na niemieckiej liście Rock Radio Airplay Charts utwór  znalazł się w Top4,  a na amerykańskiej liście Active Rock – Top30. Myles udostępnił również tytułowy numer z płyty “The Ides Of March” , trwa dokładnie 7:39 i świetnie ukazuje muzyczny kunszt artysty oraz jego kompanów w osobach perkusisty i długoletniego przyjaciela Zia Uddina i  basisty/ manager Tima Tourniera. Płyta “The Ides Of March” wyprodukowana została przez Michaela “Elvisa” Baskette’a.

Lista utworów:

1) Get Along                           
2) A Thousand Words
3) In Stride
4) The Ides of March
5) Wake Me When It’s Over
6) Love Rain Down
7) Tell It Like It Is
8) Moonshot
9) Wanderlust Begins
10) Sifting Through The Fire
11) Worried MindPłyta “The Ides Of March” dostępna będzie w następujących formatach:
– Album w wersji cyfrowej
– 1 CD
– 1 CD Digi  (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm, limitowana ilość 500 szt.),
– 2 LP z czarną płytą
– 2 LP z szarą płytą (poza USA)
– 2 LP z płytą w kolorze przeźroczystej, butelkowej zieleni (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm, limitowana ilość 400 szt.),
– limitowana edycja dla najbardziej zagorzałych fanów: 2 LP z bezbarwną płyta z plamami zieleni/ bieli/ fioletu + wydruk na aluminium (SOLD OUT)
– Limited Deluxe Box: świecący w ciemności winyl + grafika okładki + 7” świecące w ciemności demo singla  “A Thousand Words” + wisiorek+ slipmata (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm, limitowana ilość 700 szt.),


MYLES KENNEDY

Wizytówką Mylesa Kennedy’ego jest jego głos. Artysta w swoim dorobku ma 6 albumów zajmujących czołowe miejsca na listach przebojów wydanych z Alter Bridge, 3 płyty nagrane ze Slashem and The Conspirators, 2 albumy The Mayfield Four, solowy krążek z 2018 roku “Year of the Tiger” oraz  gościnne występy dla całej rzeszy gwiazd od Disturbed i Halestorm przez  Gov’t Mule, Sevendust, po  Marka Mortona i Darryla “DMC” McDanielsa. Choć Kennedy znany jest ze swojej drapieżnej barwy głosu i bluesowych inklinacji wokalnych, ma tez świetny warsztat jako twórca piosenek, pełny przemyślanych wręcz kinowych aranżacji i oczywiście dynamicznych gitarowych fajerwerków, równie wybuchowych, jak jego zdumiewający zakres wokalny. Myles Kennedy pojawił się na muzycznej scenie w 1990 roku, ale rozgłos zyskał w 1995 roku, dzięki swojemu zespołowi, The Mayfield Four. To właśnie wtedy, podczas wpólnej trasy z Creed Myles spotkał Marka Tremontiego, Briana Marshalla i Scotta Phillipsa. To spotkanie ostatecznie doprowadziło do powstania Alter Bridge. W 2008 roku dokonania artysty trafiły do muzyków Led Zeppelin, a reszta historii obrosła już legendą. Myles zaproszony został do wspólnego jammowania z Jimmym Pagem, Johnem Paulem Jonesem i Jasonem Bohnamem w ramach potencjalnego projektu, który jednak nigdy się nie zmaterializował. Kiedy w 2009 roku Slash, gitarzysta Guns N’Roses, pracował nad swoim solowym albumem, zaprosił Kennedy’ego by ten nagrał wokale do 2 numerów na tym wydawnictwie. Ta współpraca doprowadziła do tego, że Myles został wokalistą w projekcie Slash featuring Myles Kennedy and The Conspirators. Ta kolaboracja doprowadziła również do tego, że Myles zaśpiewał dla kultowegu Guns N’Roses, podczas ich wprowadzenia do Rock & Roll Hall Of Fame w 2012 roku, po tym jak założyciel zespołu Axl Rose, nie mógł uczestniczyć w tej uroczystości. Ze swoimi projektami Myles pojawiał się w takich programach jak “Tonight Show; Jimmy Kimmel Live” czy “Conan”, a jego muzyka wykorzystywana była na potrzeby WWE, Major League Baseball czy NASCAR, artysta wystąpił też w filmie “Rock Star”.  Rok 2018 otworzył nowy rozdział w karierze Mylesa, wtedy też ukazał się jego pierwszy album solowy “Year of the Tiger”, który odniósł komercyjny sukces i zyskał przychylne recenzje krytyków muzycznych. Na nowym solowym krążku “The Ides Of March”MYLESA KENNEDY’EGO, jego talent lśni w pełnej krasie i czyni gojednym z czołowych liderów współczesnej muzyki.

Line-Up
Myles Kennedy – wokale, gitara
Zia Uddin – bębny, instrumenty perkusyjne
Tim Tournier – bas


MYLES KENNEDY online:

WEBSITE
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM
NAPALM RECORDSDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *