Nowy album MACHINE HEAD

W piątek swoją premierę miał najnowszy, dziesiąty w dyskografii album MACHINE HEAD, zatytułowany „Øf Kingdøm And Crøwn”.

Zespół opublikował z tej okazji klip do utworu „NØ GØDS, NØ MASTERS”:

Machine Head to niekwestionowani mistrzowie ciężkich riffów i przy okazji jeden z najbardziej wpływowych zespołów w świecie metalu. Spektakularny debiut z 1994 roku, „Burn My Eyes”, 3 godzinne koncertowe maratony, miliony albumów sprzedanych na całym świecie i liczne wyróżnienia zarówno duże, jak i te mniejsze – to wszystko czyni Machine Head tak wyjątkowym.

Nowy album „Øf Kingdøm And Crøwn” to trwający godzinę monolit koncepcyjny, bardzo bogaty, jeśli chodzi o muzyczną kolorystykę i dynamikę, ale z drugiej strony niesamowicie agresywny. Robb Flynn opowiada na nim historię dwóch zmagających się z traumą bohaterów, których losy splatają się na płycie w bardzo mroczny sposób. Na albumie znajdą się jedne z najbardziej wściekłych riffów, jakie zespół kiedykolwiek wymyślił. Jest to w dużej mierze ogromną zasługą naszego rodaka, lidera Decapitated, gitarzysty Wacława Vogga Kiełtyki.

źródło: Mystic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *