Nowy album LISY GERRARD

Po ubiegłorocznej premierze albumu „Burn” nagranego przez Lisę Gerrard z klawiszowcem grupy Dead Can Dance Julesem Maxwellem i Jamesem Chapmanem (MAPS), australijska wokalistka powróci 26 sierpnia z nową płytą „Exaudia”. Tym razem Lisa Gerrard współpracowała w duecie z uznanym kompozytorem i producentem Marcello Di Francisci. Polskim dystrybutorem albumu będzie Mystic Production.

Przy nagrywaniu albumu wzięli również udział: Bahar Shah, Astrid Williamson, Daniela Arbizzi i Farhad Behroozi. Muzyka na tej płycie łączy przestrzenną oraz euforyczną produkcję Marcello Di Francisci z ciepłym i zapadającym w pamięć śpiewem Lisy Gerrard.

Opisywana jako „kobiece ucieleśnienie poetyckiej ekspresji” płyta została zainspirowana historią szesnastowiecznej Hiszpanii oraz wydaleniem stamtąd sefardyjskich Żydów do całej Europy i Afryki Północnej. Lisa Gerrard tak opowiada o kulisach współpracy z Di Francisci: „Poznałam Marcello, gdy komponowałam muzykę do filmu „Kings”. On miał wspaniałe umiejętności producenckie i polubiłam go jako osobę. Po pewnym czasie postanowiliśmy spróbować skomponować coś wspólnie i zacząć tworzyć muzykę filmową”. Wokalistka dodała także, że „Exaudia” jest owocem obopólnego pragnienia, aby skomponować coś razem podczas pandemii COVID-19.Źródło: Cantara Music

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *