Nowy album EVERGREY w maju

EVERGREY album announcement-photo credit-Anders Plassgard

EVERGREY zapowiada nowy studyjny album “A Heartless Portrait (The Orphean Testament)” – premiera 20 maja 2022 nakładem Napalm Records! Dziś poznaliśmy pierwszy singiel.

EVERGREY, największy eksporter mroku z Göteborga, otwiera nowy, zaskakujący rozdział w swojej historii dzięki trzynastemu albumowi studyjnemu i debiutowi w Napalm Records, „A Heartless Portrait (The Orphean Testament)“, który ukaże się 20 maja 2022 roku nakładem Napalm Records. Ta przytłaczająca podróż poprzez progresywny ciężar i palącą emocjonalność wspierana jest przez pierwszy singiel “Save Us”, w którym heavy prog i melancholijne piękno znajdują swój finał w emocjonalnym refrenie, udowadniając, że EVERGREY jest najlepszym autorem piosenek w swoim gatunku!

Już pierwszy singiel, który jest też utworem otwierającym nowy krążek, odzwierciedla wszystko, co reprezentuje nowy album: zapierająca dech w piersiach gitara i refren, który przejdzie do historii EVERGREY. Posłuchajcie uważnie, a usłyszycie głosy setek fanów, którzy zostali zaproszeni przez zespół do przesłania nagrań swoich głosów, aby później dołączyć je do utworu.  

W celu stworzenia niesamowitego teledysku, pięcioosobowy zespół współpracował ze swoim wieloletnim towarzyszem podróży, Patrikiem Ullaeusem i razem stworzyli urzekający klip.

Tom S. Englund o “Save Us”:

“”Save Us” to utwór o nas. O tobie i o mnie. Chodzi o to, jak nasze myśli stają się zakładnikami w świecie, w którym ważniejsze jest namalowanie optymalnego portretu siebie, niż kim naprawdę jesteśmy.  Obserwuję ludzi wokół mnie, którzy czują, że nie są wystarczająco dobrzy dla świata lub dla siebie. Obawiam się, że zabłądziliśmy i myślę, że musimy sobie pomóc w odnalezieniu tego, co ważne, w odkryciu prawdziwego poczucia siebie. Ponieważ my, jako artyści, przyczyniamy się również do tworzenia treści i mediów społecznościowych jako źródła utrzymania, chodzi o paradoks bycia złapanym w świecie, od którego trudno się uwolnić Mogę tylko życzyć sobie, żeby nasza muzyka równoważyła to równanie”.

EVERGREY, prowadzony przez założyciela, wokalistę i gitarzystę Toma S. Englunda, od ponad 25 lat słynie z przemierzania królestw progresywnego i heavy melodic metalu. ‚A Heartless Portrait (The Orphean Testament)“ to następca bardzo udanego albumu „Escape of the Phoenix“ z 2021 roku, (który wylądował na wielu listach przebojów na całym świecie) i ujawnia 10-ścieżkowy melanż, z którego każda nuta, każdy riff i każde słowo są czystą poezją – niekończącą się intensywnością, która fascynuje od pierwszej sekundy.

Nowy album został nagrany w Top Floor Studios w Göteborgu, we współpracy z Jakobem Herrmanem, a za produkcję odpowiedzialny jest Tom S. Englund i Jonas Ekdahl. Miksem i masteringem zajął się Jacob Hansen w Hansen Studios (Volbeat, Destruction, Epica i wiele innych), a oszałamiająca grafika Giannisa Nakosa została wyczarowana przez Remedy Art Design. Nakos jest znany ze współpracy z takim artystami jak m.in.  Oceans Of Slumber, Amaranthe, The Agonist i The Crown, a także z Morbid Angel, Suffocation i Cryptopsy.

EVERGREY o nowej płycie:

“Oto jest! Nowy album! Znowu! To jest to, co kochamy w muzyce, która nigdy się nie kończy! Naszą misją jest pisanie muzyki i mamy to! 10 nowych piosenek! 10 nowych piosenek EVERGREY, które mamy nadzieję będą obok was, gdy wasze życie się zmieni i rozwinie. 10 piosenek, które chcielibyśmy, aby stały się częścią ścieżki dźwiękowej podczas tworzenia nowych wspomnień i nowych możliwości w waszym życiu. 10 piosenek, których mamy zaszczyt wam przedstawić. 10 piosenek, które powstały z popiołów dwóch lat, kiedy  nasza kreatywność miała więcej czasu niż kiedykolwiek.

10 piosenek, które mamy nadzieję, że spodobają się wam tak samo jak i nam. Jak zawsze daliśmy z siebie wszystko i jesteśmy ciekawi, co macie do powiedzenia! Nowy rok, nowy album, nowa wytwórnia płytowa = nowe możliwości. To wszystko może być tylko pozytywne, prawda?

Bawcie się dobrze!

Tom, Jonas, Rikard, Johan & Henrik”

Zamów swój egzemplarzA Heartless Portrait (The Orphean Testament)” już!

„A Heartless Portrait (The Orphean Testament)“ zachwyca nieskazitelną, skrupulatną produkcją, szczerą i  palącą metaliczną intensywnością, instrumentalną siłą, riffami, szalonymi solówkami i śpiewem Englunda – wokalisty z jednym z najbardziej charakterystycznych głosów na metalowej scenie. Umiejętnie balansuje on ciężkie dźwięki z emocjonalnym podejściem, a zwieńcza je melancholijną, pobudzającą do myślenia poezją, która pozostawia trwały efekt. Utwory takie jak “Midwinter Calls”, z nagraniami publiczności z niedawnej trasy koncertowej w Szwecji, czy “The Great Unwashed” przyciągają swoją instrumentacją, podczas gdy emocjonalne “Wildfires” przyprawia o gęsią skórkę. “Call Out The Dark” zaczyna się atmosferyczną partią klawiszy i w mgnieniu oka przekształca się w intensywny powermetalowy opus symfonicznych, podczas gdy najdłuższy utwór “The Orphean Testament” urzeka swoim najcięższym aspektem. Empatyczny wstęp przyciąga słuchacza do “Heartless”, oferując jedną z najbardziej wciągających zwrotek na albumie, a następnie oszałamiająco piękny refren i zróżnicowane tempo, co tworzy wspaniałe wrażenia słuchowe.

“A Heartless Portrait (The Orphean Testament)” lista utworów:

1. Save Us

2. Midwinter Calls

3. Ominous

4. Call Out the Dark

5. The Orphean Testament

6. Reawakening

7. The Great Unwashed

8. Heartless

9. Blindfolded

10.Wildfires

Album dostępny będzie w następujących formatach:

• Deluxe Box ( zawiera m.in. wisiorek, notatki na papierze pergaminowym) –   w limitowanej ilości 500 egz.
• 2LP Gatefold “Die Hard” w kolorze marmurkowy czerwony/ czarny (+ slipmata + 7calówka z 2 dodatkowymi bonus trackami) – w limitowanej ilości 500 egz.
• 2LP Gatefold świecący w ciemności – w limitowanej ilości 500 egz.
• 2LP Gatefold w kolorze czarnym
• 2LP Gatefold w kolorze złotym – w limitowanej ilości 300 egz
• CD DG
• album w wersji cyfrowej

1 thought on “Nowy album EVERGREY w maju

  1. Super utwór, świetne solo gitarowe. Ekstra okładka. Wszystko pasuje jak należy 🙂 Czekam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *