Nowa płyta DE ŁINDOWS

1 października ukaże się nowa siódma już płyta katowickiej grupy DE ŁINDOWS zatytułowana „Pożar w burdelu”. Znajduje się na niej 15 nowych numerów nagranych w Studio Radioaktywni pod czujnym okiem Adama Celińskigo. Wydawcą jest Lou & Rocked Boys.

Ten album to kwintesencja 20 lat grania zespołu De Łindows. Jest to połączenie ostrych numerów z celnymi i dosadnymi tekstami, takimi jak: tytułowy „Pożar w burdelu” czy „Spacer w deszczu bomb”. De Łindows nie byłoby sobą, gdyby nie podeszło z przymrużeniem oka do niektórych istotnych spraw społecznych.

W tym całym bałaganie, gdzie dzban pogania dzbanem kapela podkreśla, że najważniejsza jest ta najbliższa osoba, bo tylko dzięki niej jeszcze nie zawalił się cały świat; że mimo wszystko jakoś się jeszcze trzymamy jak miłość w czasach zarazy, a zawsze gdzieś czeka ten ostatni port i przyjaciele, za których wznosimy kufle w górę.

W tym wybuchowym miksie agresywnych riffów i dających chwilę wytchnienia melodyjnych piosenek zespół czuje się najlepiej. Pierwszym singlem promującym płytę jest utwór „Nielegalna”. Płytę jako bonusy dopełniają dwa covery:  „Codziennie” Apatia oraz „Spodnie z GS-u” Farben Lehre.

Premiera: 01.10.2022 na koncercie urodzinowym XX lat De Łinodws: Farben Lehre, The Analogs, Pull The Wire – CK Wiatrak Zabrze.

Źródło: Cantara Music

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *