Nowa płyta Bossa już w piątek

BRUCE SPRINGSTEEN - Letter to You

Letter To You” to nowy studyjny album BRUCE’A SPRINGSTEENA z E Street Band, który pojawi się na sklepowych półkach już 23 października. To rockowa płyta napędzona brzmieniem sygnowanym przez uwielbiany przez fanów Bossa zespół. Wszystkie kompozycje zostały zarejestrowane w domowym studiu Bruce’a w New Jersey. Tego samego dnia w Apple TV+ pojawi się specjalny dokument o powstawaniu płyty „Letter To You” wyreżyserowany przez Thoma Zimny’ego.

Boss mówi o płycie tak: Kocham emocjonalną duszę 'Letter To You’. Kocham też brzmienie E Street Band grającego na żywo w studio w sposób, w jaki nigdy wcześniej tego nie robiliśmy, bez dogrywek. Stworzyliśmy ten album w 5 dni i okazało się to jednym z najlepszych doświadczeń mojego życia.
Letter To You” zawiera dziewięć nowych piosenek i trzy nowe nagrania jego legendarnych, ale wcześniej nie wydanych kompozycji z lat 70′ – „Janey Needs a Shooter”, „If I Was the Priest” i „Song for Orphans”. Na albumie poza Brucem Springsteenem usłyszymy takich artystów jak: Roy Bittan, Nils Lofgren, Patti Scialfa, Garry Tallent, Stevie Van Zandt, Max Weinberg, Charlie Giordano i Jake Clemons. Za produkcję odpowiadał Ron Aniello i Bruce, za mix Bob Clearmountain, a za mastering Bob Ludwig. . To już 20 album studyjny Springsteena, pierwszy od płyty „High Hopes” z 2014 roku z E Street Band i ich pierwsza w współpraca od trasy The River Tour z 2016 roku.

Muzyczna kariera Bruce’a trwa od 40 lat, zaczynając się w 1973 roku płytą „Greeting from Asbury Park, NJ”. Artysta zdobył 20 nagród GRAMMY, Oscara, Tony i został włączony do Rock and Roll Hall of Fame. W 2016 roku została wydana biografia muzyka o nazwie „Born To Run” i album, który jej towarzyszył, czyli „Chapter and Verse”. Parę miesięcy później otrzymał Prezydencki Medal Wolności. Jego niesamowity spektakl „Springsteen on Broadway” był wystawiany ponad 230 razy i doczekał się soundtracku i specjalnej produkcji Netflixa. W 2019 roku wydał pierwszy od pięciu lat studyjny album – „Western Stars”, a chwilę później ze swoim wieloletnim współpracownikiem Thomem Zimnym stworzyli specjalny film o tej samej nazwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *