NOTHING BUT THIEVES w nowym teledysku

nbt-futureproof

Po premierze zeszłorocznego, trzeciego albumu „Moral Panic”, NOTHING BUT THIEVES powracają z mrocznym nowym singlem i teledyskiem „Futureproof” za pośrednictwem RCA Records.

Nothing But Thieves to zespół, który wciąż rozwija swoje brzmienie. Nowy singiel „Futureproof” pozwala im dalej eksperymentować jednocześnie pozostając autentycznymi. Wyprodukowany przez Richarda Costeya (Biffy Clyro, Foo Fighters, Muse) i nagrany między londyńskim RAK Studios a domowym studiem gitarzysty/keyboardzisty Doma, „Futureproof” jest złowrogim, dynamicznym i nieprzewidywalnym utworem, który bada znaczenie samozachowawczości poprzez mocny tekst. Wyreżyserowany przez Jake’a Jelicicha teledysk ukazuje skąpany w poświacie zespół, który dopasowuje się do energii piosenki i daje intensywny, chaotycznie nakręcony występ. Jak mówi zespół: „«Futureproof» jest o instynkcie samozachowawczym, o tym, co oznacza dla różnych ludzi i jak daleko posunęliby się, aby go osiągnąć.

„Został zaprojektowany jako hybryda gitarowego rocka i hip hopu. Można tu wywrócić oczami, łatwo się pomylić, ale jest paralela między niektórymi naszymi cięższymi piosenkami a bardziej agresywną stroną hip hopu, której chcieliśmy spróbować. Singiel jest mroczny i chromatyczny oraz zmiksowany niczym hiphopowy kawałek z głośną perkusją i wokalem. Pomysł polegał na próbie zbadania tego terytorium w najbardziej autentyczny i świeży sposób”.

„Futureproof” to kolejny singiel po „Is Everybody Going Crazy?,” „Real Love Song” i „Impossible” wydanymi w zeszłym roku z ich trzeciego i wielokrotnie nagradzanego albumu „Moral Panic”, który osiągnął ponad 102 miliony streamów. Album był wzruszającym oburzeniem na świat, zabarwionym emocjami, gniewem i nadzieją, poruszając tematy zmian klimatu, niepokoju wokół mediów społecznościowych, politycznego chaosu i ogólnej chęci wyłączenia się. „Moral Panic” był następstwem EP-ki „What Did You Think When You Made Me This Way” z 2018 roku, uznanego albumu „Broken Machine” z 2017 roku oraz debiutanckiego albumu „Nothing But Thieves”.

Ostatnie kilka lat było niezłą przejażdżką dla Nothing But Thieves. Sprzedając ponad milion albumów na całym świecie i osiągając ponad 907 milionów streamów, zdobyli lojalną i szeroką rzeszę fanów dzięki swojemu wpływowemu altrockowemu brzmieniu. Ostatnia trasa koncertowa sprzedała się w 150 tysiącach biletów. Ich debiutancka płyta stała się najlepiej sprzedającym się debiutem brytyjskiego zespołu rockowego w USA w 2015 roku. Zespół zagrał mnóstwo międzynarodowych koncertów, w tym w Polsce. Po premierze nowych piosenek na początku 2020 roku, zeszłej wiosny wyruszyli w międzynarodowe trasy koncertowe, w tym koncert dla 6500 osób na Moscow Adrenaline Stadium.

Po zeszłorocznych trzech występach online „Live from the Warehouse”, jesienią zespół nareszcie zagra utwory z „Moral Panic” na żywo podczas trasy po Wielkiej Brytanii, Irlandii i Europie. Będzie to trasa, której nie można przegapić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *