NOCNY STRÓŻ

Po blisko 20 latach członkowie zespołu czyli Michał Gęsikowski, Michał Witkowski i Piotr Sieracki postanowili reaktywować NOCNEGO STRÓŻA w nowym składzie, zapraszając do współpracy Zbyszka Florka (ex-Quidam) i perkusistę Mateusza Senderowskiego (grającego na co dzień w zespole Kobranocka). Wynikiem tej współpracy jest pierwsze oficjalne wydawnictwo zespołu. Płyta „W którą stronę” zawiera 11 kompozycji, utrzymanych w pop-rockowej konwencji.

„W którą stronę” to tytułowy utwór z premierowej płyty zespołu Nocny Stróż, nieco bardziej rockowy, niż pierwszy singiel promujący album. Świetny tekst Grzegorza Walczaka (Czaqu) mówi o chwilach trudnych wyborów, na przykładzie związku, ale może też być traktowany bardziej ogólnie – o niełatwych decyzjach, z którymi każdy z nas spotyka się w życiu

Singlem promującym płytę jest piosenka „Razem uda się”, z gościnnym udziałem Andrzeja Krzywego (De Mono), na basie zagrał, również gościnnie, stary znajomy z Inowrocławia, jeden z najlepszych basistów w naszym kraju – Filip Sojka. Tekst do singlowego kawałka napisał Marek Dutkiewicz.

Oprócz wyżej wymienionych gości, na płycie pojawili się także, m.in. Damian Sikorski (ex-Menski, Quidam), a także Patrycja Kosiarkiewicz, która również napisała tekst do jednej z piosenek („Smutno Mi Tato”) oraz udzieliła się w niej wokalnie.

Źródło: Cantara Music

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *