NOCNY KOCHANEK – dziś premiera nowej płyty

Nocny Kochanek - O jeden most za daleko

23 września ukazał się czwarty w pełni autorski album NOCNEGO KOCHANKA. „O Jeden Most Za Daleko” zawiera szeroki przekrój muzyki rockowo-metalowej. Znalazły się na nim rock and roll’owe numery spod znaku Van Halen, nawiązania do klasyków heavy metalu jak Iron Maiden czy Judas Priest i cięższe brzmienia, które pokochają fani Metalliki i Iced Earth, ale nie zabrakło również lekkich i przyjemnych utworów w stylu Boston.  

Motyw przewodni płyty, podobnie jak w przypadku poprzednich trzech albumów, to oczywiście – miłość. Na płycie nie zabrakło niespodzianek, jak chociażby „Numer z Banjo”, w którym „Zdrajcy Metalu” sięgnęli po tytułowy instrument. Uniwersum Kochanków, dzięki kolejnemu wydawnictwu, po Andżeju czy doktorze Olgierdzie Ngalu, rozszerzyło się o autorskiego superbohatera – Alkomena, Wampira, Pornolistonosza czy też wyjątkowego Księcia Metalu. 

Autorem okładki płyty „O Jeden Most Za Daleko”, podobnie jak poprzednich grafik zdobiących wydawnictwa zespołu, jest Robert Adler. Wydawnictwo można nabyć, w wersji CD oraz na winylu, na stronie sklep.nocnykochanek.pl, na stronie mystic.pl oraz na koncertach. 

Najnowszą płytę Zdrajców Metalu zapowiadały cztery single i teledyski – życiowe „Cudzesy”, klimatyczny „Wampir” z udziałem Ewy Gawryluk oraz Karola Strasburgera, tytułowy „O Jeden Most Za Daleko” oraz zaskakujący „Numer z Banjo”. W dniu premiery albumu  w sieci pojawił się kolejny klip promujący krążek. Tym razem Nocny Kochanek, w teledysku do „Rannego Ptaszka”,  zdradza kulisy powstawania najnowszego wydawnictwa. 

Od wydania ostatniej autorskiej płyty Nocnego Kochanka – „Randki w Ciemność” minęły 3 lata. W międzyczasie zespół musiał odnaleźć się w pandemicznych realiach. Podczas lockdownu muzycy nagrali płytę „Alkustycznie” oraz zagrali radiową trasę po rozgłośniach w całej Polsce. Później formacja zdecydowała się na zrealizowanie materiału z coverami czyli płytę „Stosunki Międzynarodowe”, zawierające polskie wersje znanych rockowych i metalowych hitów. Płytę promowała obszerna i wyczekiwana przez fanów „Stosunkowo Udana” trasa koncertowa.  

Po wybuchu wojny w Ukrainie Nocny Kochanek zdecydował się na oddanie części przychodów z kolejnych koncertów na pomoc humanitarną dla kraju. Muzycy zagrali wyjątkową, kameralną „Prawie Kulturalną Trasę” obejmującą małe sale widowiskowe. W ten sposób zespół chciał dotrzeć do miejscowości, które zwykle są pomijane w planach większości znanych formacji. 

Ostatnie występy Nocnego Kochanka dały zespołowi możliwość zaprezentowania własnych interpretacji znanych przebojów grupy Ich Troje oraz Feel. Zespół pojawił się na jubileuszach obu formacji, na których zagrał utwory „Jak Anioła Głos” oraz „Kochaj Mnie Kochaj” w metalowych wersjach dla całkiem nowej publiczności. 

Oprócz tego muzycy zostali zaproszeni na koncert z grupą Sabaton, która pojawiła się w Krakowie. Z tej okazji powstał utwór „Krótki Lont”, czyli polska wersja sabatonowego „Gott mit uns”, z kochankowym tekstem. Podczas koncertu w Polsce Krzysiek Sokołowski miał okazję wykonać numer wraz ze Szwedami z Sabaton. 

Nocny Kochanek chce dzielić wyjątkowy dzień premiery z fanami. W dniu wydania albumu, 23.09, zespół zaprasza do klubu Rock Friends w Warszawie, na godzinę 19:00, wszystkich, którzy chcą wraz z nim świętować oficjalną premierę krążka.

źródło: Mystic 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *