„No More Tears” OZZY’ego po raz pierwszy na podwójnym winylu

ozzy-nmt-2lp

W ramach świętowania 30. rocznicy premiery albumu „No More Tears” ukaże się limitowany, podwójny winyl oraz specjalna edycja płyty w serwisach digitalowych. Premiera 17 września.


„To był jeden z moich ulubionych albumów.”Ozzy Osbourne, 2021 rok


W tym roku mija 30 lat od premiery szóstego studyjnego albumu Ozzy’ego Osbourne’a. Wydanie „No More Tears” zaowocowało czterema singlami w pierwszej dziesiątce listy Billboard Rock Tracks: „Mama, I’m Coming Home” (#2), „Road To Nowhere” (#3), „Time After Time” (#6) oraz tytułowy utwór „No More Tears” (#10). Poza tym nagranie „I Don’t Want to Change the World” przyniosło Ozzy’emu pierwszą nagrodę Grammy za wersję koncertową utworu, która znalazła się na jego albumie „Live and Loud” z 1993 roku.


Nagrodzony Grammy utwór był jedną z czterech piosenek na albumie, które zostały napisane wspólnie z wieloletnim przyjacielem Ozzy’ego – Lemmym Kilmisterem. Pozostałe z nich to „Mama, I’m Coming Home”, „Desire” oraz „Hellraiser”. Album stał się klasykiem swojego gatunku, jak również zapewnił artyście 22. miejsce na liście Loudwire „Top 90 Hard Rock + Metal Albums of the 90’s”.


„Mam wiele wspaniałych wspomnień związanych z tworzeniem tego albumu” – mówi Ozzy. „Ciężko pracowaliśmy nad tą płytą z Johnem Purdellem i Duane Baronem, którzy zostali dodatkowymi dwoma członkami zespołu. Zanim weszliśmy do studia, przedyskutowaliśmy co zamierzamy nagrać, wszystko było zaplanowane. To takie miłe, kiedy producent mówi ci że powinieneś to zrobić w ten sposób. Kiedy piszesz piosenki, masz mentalny obraz tego, jak myślisz i chcesz, żeby one brzmiały. Czasami jesteś zaskoczony, czasem rozczarowany. Ale John i Duane wykonali niezwykłą robotę na tym albumie. To było naprawdę dobrze zrobione. Nad każdą piosenką pracowaliśmy przez długi czas i spędzaliśmy dodatkowy czas próbując wszystko naprawić. Ale było też wiele wygłupów i dobrze się bawiliśmy.”


„Mama, I’m Coming Home” to największy hit pochodzący z albumu „No More Tears”. Został napisany przez Ozzy’ego we współpracy z Lemmym Kilmisterem, a rozpoczyna się od gry Zakka Wylde’a na pianinie. Nie bez powodu stał się rockowym hymnem wśród żołnierzy.
„W tym czasie wiele osób jechało na wojnę w Iraku. Słyszeliśmy, że żołnierze wysyłali tę piosenkę do swoich żon. Oni wciąż kochają ten utwór.” – zauważa Ozzy.


17 września poza podwójnym winylem na fanów Ozzy’ego czekać będzie rozszerzona edycja albumu „No More Tears” w serwisach digitalowych.


Tracklista:
LP 1
Strona A
1. Mr. Tinkertrain
2. I Don’t Want to Change the World
3. Mama, I’m Coming Home
Strona B
1. Desire
2. No More Tears
 LP 2
Strona A
1. Won’t Be Coming Home (S.I.N)
2. Hellraiser
3. Time After Time
Strona B
1. Zombie Stomp
2. A.V.H
3. Road to Nowhere

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *