NIGHT RANGER – 2011 – Somewhere In California

Night Ranger - 2011 - Somewhere In California

1. Growin’ Up In California
2. Lay It On Me
3. Bye Bye Baby (Not Tonight)
4. Follow Your Heart
5. Time Of Our Lives
6. No Time To Lose Ya
7. Live For Today
8. It’s Not Over
9. End Of The Day
10. Rock N’ Roll Tonite
11. Say It With Love

Rok wydania: 2011
Wydawca: Frontiers Records


Mówi Wam coś nazwa Night Ranger? Mnie prawdę mówiąc mówiła niewiele. Gdy dostałem płytę do recenzji pomyślałem, że być może to jacyś debiutanci, ewentualnie zespół, który powraca po „dwudziestu” latach milczenia – Frontiers bryluje w tego typu wydawnictwach.

Okazało się, że przypuszczenia były słuszne a „Somewhere In California” to powrót po trzynastu latach, niezwykle popularnego zespołu. Wyobraźcie sobie, że Night Ranger sprzedali w Stanach Zjednoczonych ponad 10 milionów płyt a ich pierwsze trzy krążki były wydawnictwami multiplatynowymi.

„Somewhere In California” zapewne takiego sukcesu nie odniesie, nie mniej muszę przyznać, że to kawał solidnego hard rocka. Soczyste riffy (posłuchajcie „Follow Your Heart”) i ogniste gitarowe solówki (niektóre jakby żywcem wyjęte z wczesnych płyt Europe) to coś czego tu nie brakuje. Utwory pełne amerykańskiego luzu idealnie wpasowałyby się w stylistykę lat osiemdziesiątych i choć dziś brzmią nieco archaicznie to słucha się tego z prawdziwą przyjemnością.

Nie zabrakło tu ani hard rockowego czadu w postaci chociażby niezwykle przebojowego i chyba jednego z najlepszych na płycie „Growin’ Up In California” ani ballady! A jakże, jak zespół pochodzi z USA i gra hard rocka to musi być „pościelówa”! W tym miejscu zespołowi należy się ukłon gdyż utwór „Time Of Our Lives” to ballada pierwsza klasa. Ma klimat i nastrój rodem z lat osiemdziesiątych. Dziś takich ballad już się nie nagrywa. Każdy kto ma w pamięci najlepsze tego typu utwory wykonawców pokroju Aerosmith, Damn Yankess czy Poison będzie wiedział co mam na myśli.

Mamy lato (2011) a więc i czas podróży.. Powiem Wam, że jakie by te nasze drogi nie były to gdy tylko będzie kawałek prostej to wrzućcie do odtwarzacza samochodowego „Somewhere In California” – podróż minie na pewno szybciej…

7,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *