NANGA jutro w klubie Gwarek

230317-Nanga

Już jutro zespół NANGA zawita do krakowskiego Klubu Gwarek! Wydarzenie zostało przeniesione z Klubu Zaścianek!

Kraków, Klub Gwarek – ul. Reymonta 17,


17.03.2023
Otwarcie bram: 19:00
Start koncertu: 20:00

Bilety:
45 zł – przedsprzedaż
55 zł – w dniu

TicketClub: https://ticketclub.pl/…/nanga-klub-zascianek-krakow-2161/
kupbilecik: https://bkb.pl/91949-c70e1
ebilet: https://www.ebilet.pl/muzyka/pozostale/nanga/…


NANGA to zespół powołany do życia przez Filipa Różańskiego i Maciej Dzierżanowskiego, czyli klawiszowca i perkusjonalistę LAO CHE. Do współpracy zaprosili saksofonistę i klawiszowca Karola Golę (również LAO CHE) oraz Magdę Dubrowską (Gang Śródmieście, Utrata Skład). W listopadzie 2020 zespół wydał płytę „Cisza w bloku”.

Filip Różański tak wspomina początki pracy nad albumem: „Kiedy zacząłem się zastanawiać, jak i kiedy powstała NANGA, zdałem sobie sprawę, że chyba od zawsze była, wystarczyło ją tylko odkryć. Wszystko, co finalnie doprowadziło do powstania tej płyty, działo się spontanicznie i bez z góry narzuconego planu. Planowaliśmy wydać jedynie EP-kę zawierającą cztery rożne stylistycznie utwory, z czterema różnymi wokalistami. Kiedy pojawiła się Magda i usłyszeliśmy jej tekst i głos, wszystko stało się jasne – ta dziewczyna musi zostać z nami na dłużej…”

Maciej Dzierżanowski dodaje: „Razem z Filipem występujemy w zupełnie nowej dla nas roli. NANGA jest naszym dzieckiem, które rodziło się w atmosferze wzajemnych inspiracji, doświadczeń oraz pasji. Wspólnie podążamy w nieznanym kierunku pełni obaw, niepewności, ale też nadziei na genialną przygodę.”
Jak wspomina Magda Dubrowska:
„Pewnego dnia dostałam wiadomość na massengerze od Maćka i Filipa, czy chciałabym zrobić z nimi jeden utwór. Nawet się wtedy nie znaliśmy. Oczywiście się zgodziłam, bo bardzo lubię takie przygody. No i też kawałek, który mi przysłali, od razu mnie zainspirował. Jeszcze tego samego wieczoru zaczęłam pisać tekst. Kiedy miesiąc później przyjechałam do Włocławka na nagranie, poznaliśmy się osobiście. I zaiskrzyło.”

W grudniu 2022 roku ukazała się epka „Jesień w Pekinie” prezentująca najnowszy materiał zespołu Nanga – klasyczny czarny winyl 12” w pięknej oprawie graficznej Blanki Łątki.
Usłyszymy na nim cztery kompozycje. Trzy z nich to najnowsze piosenki Nangi, które powstały na wyjeździe zespołu w Bory Tucholskie. Bonusowy track, który pojawi się tylko na tym wydawnictwie, to remix utworu „Profet” autorstwa duetu Pal Secam, który tworzą producent Teielte i raper Waha. Fanki i fani na pewno będą zaskoczeni nowym odczytaniem znanego utworu.
Podobnie jak poprzedni album najnowszą epkę wyprodukowali założyciele Nangi Maciej Dzierżanowski i Filip Różański, współautorem aranżacji jest Karol Gola, a autorką tekstów: Magda Dubrowska. Za nagrania oraz brzmienie winylowego albumu odpowiada Filip Różański, realizator dźwięku i twórca Wieża Studio.
Zespół koncertuje w składzie:
Magda Dubrowska – wokal, bas, sampler
Karol Gola – sax, flet, klawisze
Maciek Dzierżanowski – perkusja, sampler
Filip Różański – klawisze, sampler, wokal

Posłuchaj na:
Alert: https://youtu.be/FxE3zqNnqVM

Jesień w Pekinie: https://youtu.be/iyyt0CusX6I

Benzyna i Masło: https://youtu.be/QYbWe-YCNsA

FB: https://www.facebook.com/nangaband
IG: https://www.instagram.com/nangaband/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *