NAGRODA IM. ROBERTA RORO ROSZAKA – ZNAMY SZÓSTKĘ NOMINOWANYCH

roro_nagroda

Jak co roku, o tym czasie, już od jedenastu lat Członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Niezależnych PROGRES, wybierają najlepsze wydawnictwo fonograficzne w minionym roku, polskiego wykonawcy tworzącego w szeroko rozumianym nurcie rocka progresywnego. Zwieńczeniem Plebiscytu jest wręczenie w formie pamiątkowej statuetki – Nagrody im. Roberta „RoRo” Roszaka.

Ma to miejsce podczas kolejnych edycji Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego. Konkurs ma dwie fazy. Pierwsza z nich, która właśnie się zakończyła, ma na celu wybranie pięciu finalistów, spośród których zostanie wyłoniony zwycięzca Plebiscytu. W tej edycji wyjątkowo jest przyznanych sześć nominacji, gdyż dwa wydawnictwa miały taką samą ilość punktów podczas głosowania członków stowarzyszenia. Do finału zakwalifikowały się następujące wydawnictwa (w kolejności alfabetycznej):

  • AMAROK – HERO
  • GALILLEOUS – FOSFOROS
  • LESS IS LESSIE – THE ESCAPE PLAN
  • LIGHT ENTANGLEMENT MACHINE 2021
  • PALE MANNEQUIN – COLOURS OF CONTINUITY
  • YENISEI – REFLECTIONS

Laureata tegorocznego Plebiscytu im. Roberta „RoRo” Roszaka poznamy tradycyjnie w rocznicę powstania Stowarzyszenia Inicjatyw Niezależnych PROGRES – a więc 11 marca b.r.

Więcej o dotychczasowych edycjach naszego Plebiscytu pod tym linkiem: http://www.sinprogres.pl/inne…/nagroda-im-roberta-roszaka/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *