Nagroda im. ROBERTA ‚RORO’ ROSZAKA dla LIGHT ENTANGLEMENT MACHINE

LIGHT ENTANGLEMENT MACHINE

Nagroda im. Roberta ‚Roro’ Roszaka – 11. Edycja została przyznana wydawnictwu LIGHT ENTANGLEMENT MACHINE 2021 (Light Entanglement Machine – LEM 2021).

Dzień 11 marca to data powołania do życia Stowarzyszenia Inicjatyw Niezależnych PROGRES, które w tym roku obchodzi swoje 11 Urodziny. Co roku, tego właśnie dnia ogłaszane są wyniki kolejnych edycji plebiscytu „Nagroda im. Roberta RORO Roszaka”. W tym roku przypada także 11. Edycja Nagrody. Zdobywa ją album wydany w 2021 roku: Light Entanglement Machine – 2021.

Jego pomysłodawcą i kompozytorem utworów, które ukazały się na wydanej właśnie przez Lynx Music płycie, jest Przemysław Piekarz. Zawodowo zajmuje się fizyką, a w latach 2007-2011 – występując pod pseudonimem Ijon – był klawiszowcem w zespole Hipgnosis. W nagraniach, oprócz samego pomysłodawcy i kompozytora, obsługującego syntezatory Przemysława Piekarza, wzięli udział m.in. Grzegorz Bauer (perkusja), Krzysztof Wyrwa (gitara Warr), Bartłomiej Bochniak (bas), Wojciech Bochniak (elektryczna i klasyczna gitara), Filip Wyrwa (gitary) i Joanna Hebda (skrzypce).

Pamiątkowa statuetka zostanie wręczona laureatom tradycyjnie podczas Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego – jego 16. Edycji, który w tym roku odbędzie się w dniach 2-3 lipca w Gniewkowie i Toruniu.

Finalistami Plebiscytu w tej edycji byli także (w kolejności alfabetycznej): AMAROK – HERO (Amarok) GALLILEOUS – FOSFOROS (Gallileous) LESS IS LESSIE – THE ESCAPE PLAN (Less is Lessie) PALE MANNEQUIN – COLOURS OF CONTINUITY (Pale Mannequin) YENISEI – REFLECTIONS (Yenisei).

Wszystkim zespołom, zarówno z puli finałowej, jak i pozostałym autorom polskich płyt wydanych w 2021 roku serdecznie gratulujemy świetnych wydawnictw.

Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych „PROGRES”

Więcej o Nagrodzie:

http://www.sinprogres.pl/inne-projekty/nagroda-im-roberta-roszaka/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *