MYSTIC FESTIVAL: Za tydzień na festiwalu: Warm Up Day

Każdy fan metalu wie, że dobre intro (na przykład wiatr wiejący przez cmentarz, zgrzyt odsuwanej płyty nagrobnej, bijące w oddali dzwony…) to +666 punktów do wspaniałości płyty. Intro do Mystic Festival 2022 nazywa się Warm Up Day i rozgrywa się w Stoczni już 1 czerwca. Ostatnie bilety jeszcze w sprzedaży!

Kto z was tak bardzo nie może się doczekać, że będzie pod bramą już w chwili otwarcia, punktualnie o 14.00? W ogóle się nie dziwimy, my też nie możemy się doczekać…

Niemal cały dzień na Desert Stage zarezerwowaliśmy na pierwsze Mistrzostwa Polski Air Guitar. Można wygrać karnet na cały festiwal, gitarę Ibaneza i podróż na Mistrzostwa Świata do Finlandii. Wciąż jeszcze możecie się zgłaszać – tu szczegóły.

Historyczne zadanie otwarcia tegorocznego Mystic 2022 przypadnie w udziale Kanadyjczykom ze Spectral Wound, a więc piekło otworzy się bez żadnej gry wstępnej. Urne wierzą w siłę riffu, w klasyczny heavy metal utytłany w sludge’owym brudzie, z kolei Skeletal Remains to deathmetalowa brutalność wcielona, bezkompromisowa jazda na amerykańską modłę. LIK też grają death metal, ale w europejskim stylu – czyż nie pięknie będzie doświadczyć konfrontacji tych dwóch żywiołów?

Decapitated będą świeżo po premierze doskonałego albumu „Cancer Culture”, a koncertową formę mają taką, że jeśli podejdziecie blisko, mogą rozerwać was na strzępy. A potem wielcy Carcass – już pucują stół chirurgiczny na którym was ułożą i oblizują skalpele! – i Heathen, czyli trochę starej thrashowej szkoły z Bay Area. Na pożegnanie dnia i powitanie nocy Gaerea ze swoim blackmetalowym jadem.

Punktem kulminacyjnym wieczoru będzie oczywiście potrójny koncert Tom Warrior’s Legacy, na który złożą się: Hellhammer performed by Tom Gabriel Warrior’s Triumph of Death, a także sety z nieśmiertelnymi hymnami Celtic Frost w wykonaniu Triptykon i wreszcie Triptykon z własnym materiałem. Wcześniej będziecie mogli odwiedzić wystawę masek śmierci Toma i wziąć udział w spotkaniu z artystą. 1 czerwca w Stoczni składamy hołd temu prawdziwemu pionierowi mrocznej sztuki – to jedyne takie wydarzenie na świecie!


Mystic Festival 2022 odbędzie się 2-4 czerwca 2022 roku na ternie Stoczni Gdańskiej. Wystąpią m.in. Judas Priest, Opeth, Mercyful Fate, Killing Joke, Mastodon, Heilung, Saxon, Katatonia, Mayhem, Mgła, Solstafir, Igorrr, Benediction, Baroness, Vader i Kvelertak. Pełny skład wykonawców jest przez cały czas dostępny na naszej stronie: www.mysticfestival.pl

1 czerwca posiadaczy karnetów zapraszamy na Warm Up Day. Usłyszycie kultowe numery Hellhammer w wykonaniu Tom Gabriel Warrior’s Triumph of Death, wybór najlepszych hymnów Celtic Frost zaprezentuje Triptykon, a następnie Triptykon z własnym materiałem. W ramach Warm Up Day zobaczycie również koncerty Carcass, Decapitated, Heathen, Gaerea, Urne, Lik, Skeletal Remains i Spectral Wound.

Bilety jednodniowe:
Przedsprzedaż – 299 zł – do wyczerpania lub do dnia poprzedzającego dzień w którym odbywa się koncert
W dniu imprezy – 319 zł

Karnety czterodniowe:
IV pula – 499 zł – do wyczerpania zapasów lub do 31 maja 2022
VIP – 799 zł – do wyczerpania zapasów lub do 1 czerwca 2022

Organizatorem MYSTIC FESTIVAL jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

Info: Mystic Coalition

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *