MYSTIC FESTIVAL 2022: Opeth, Mastodon, Killing Joke, Mayhem, Heilung i inni dołączają do programu

Opeth Mystic Festival

Znamy już 40 nazw zespołów, które zagrają na MYSTIC FESTIVAL 2022 (2-4 czerwca 2022) Dzisiaj dochodzą dwa tuziny kolejnych, w tym takie znakomitości jak Opeth, Mastodon, Killing Joke, Mayhem, Heilung, Obituary, Kvelertak, Baroness, Sólstafir, Witchcraft i Code Orange.

Organizator: Do trzech razy sztuka. Co trzy szóstki to nie jedna. Za trzecim razem musi się udać – i uda się na pewno, czego najlepszym zwiastunem jest mijające właśnie festiwalowe lato. Widzimy się więc w czerwcu 2022 roku w Gdańsku, na wielkim święcie metalu i sił sprzymierzonych. Dziś do programu dochodzą 24 znakomite nazwy. To już niemal pełna lista, ale mamy w zanadrzu sporo dodatkowych atrakcji, w tym znakomity skład Warm Up Day – szczegóły podamy do wiadomości w kolejnych tygodniach.

Finezyjny death metal, metal progresywny, retro hard rock… Opeth miewał różne oblicza, a każde z nich wymykało się szufladkom. Tylko kunszt i twórcza odwaga Szwedów pozostaje niezmienna, więc z radością informujemy, że ich koncert będzie zamykał scenę główną podczas jednego z festiwalowych dni. Poza tym w programie Mystic Festival znajdzie się miejsce dla różnych odcieni mroku i wszystkich stopni brzmieniowej intensywności – od hard rocka i heavy, przez doom metal, klasyczny death metal, ale też post-punk, hardcore czy po prostu wściekłego rock’n’rolla, aż po black metal i futurystyczną jazdę, która jeszcze nie ma nazwy. Na Mystic Festival 2022 zobaczymy również Mastodon, Killing Joke, Mayhem, Heilung, Obituary, Kvelertak, Baroness, Sólstafir, Witchcraft, Code Orange, Wiegedood, The Vintage Caravan, Alien Weaponry, Svalbard, The Picturebooks, Proscription, The Materia, The Stubs, Stay Nowhere, Spaceslug, Neon Haze, Red Scalp i Taraban.

Oto pełna lista potwierdzonych dotąd wykonawców:
(0)
1914
Alien Weaponry
Årabrot
Azarath
Baest
Baroness
Bleed From Within
Code Orange
Czerń
Dead Lord
Déluge
Dolch
Dopelord
Dwaal
Favorit89
Fleshworld
Gold
Grift
Hangman’s Chair
Heilung
Igorrr
Imperial Triumphant
Infected Rain
Irfan
Judas Priest
Katatonia
Killing Joke
Konvent
Kvelertak
Lindy-Fay Hella
Maggot Heart
Major Kong
Mastodon
The Materia
Mayhem
Medico Peste
Mercyful Fate
Mgła
Mortiis
Motanka
Neon Haze
Nightrun87
Obituary
Okkultokrati
Only Sons
OVO
The Picturebooks
Proscription
Raging Speedhorn
Red Scalp
Rosk
Saxon
Sólstafir
Spaceslug
Stay Nowhere
The Stubs
Svalbard
Taraban
Tester Gier
Truchło Strzygi
Vader
The Vintage Caravan
Wiegedood
Witchcraft

Nowa data festiwalu, czyli 2-4 czerwca to czwartek, piątek i sobota. Widzimy się w Gdańsku, na terenie Stoczni.

– Dodatkowo zapraszamy was 1 czerwca na Warm Up Day, kiedy czekać was będą specjalne koncerty i inne atrakcje. Liczba miejsc na Warm Up Day będzie ściśle ograniczona. Skład i szczegóły podamy niebawem!

– Posiadacze karnetów na rok 2020 i 2021 będą mogli wziąć udział w Warm Up Day bez dodatkowych opłat! Wasze wejściówki zachowują ważność w 2022 roku i stają się karnetem 4-dniowym, nie musicie ich aktualizować. Dotyczy to również posiadaczy upgrade’ów biletów jednodniowych do karnetów.

– Ściśle ograniczona pula karnetów 4-dniowych (zawierających Warm Up Day) będzie dostępna w specjalnej cenie 479 zł tylko do 23 grudnia 2021 lub do wyczerpania miejsc. – Bilety jednodniowe można upgrade’ować do 4-dniowego karnetu w specjalnej cenie 200 zł tylko do 23 grudnia lub do wyczerpania miejsc na Warm Up Day.

– Każdy kto zachowa bilet z 2020 lub 2021 (dot. również osób, które zakupiły upgrade do biletu jednodniowego) oprócz możliwości uczestnictwa w Warm Up Day otrzyma specjalną, limitowaną płytę CD z nagraniami festiwalowych artystów. To wydawnictwo, które nigdy nie trafi do regularnej sprzedaży.

Organizatorem MYSTIC FESTIVAL jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

źródło: Mystic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *