MY SECRET HAVEN sięgają „Dalej” – nowy teledysk zespołu!

MY SECRET HAVEN

Wrocławski zespół MY SECRET HAVEN , znany z łączenia alternatywnego, gitarowego grania z progresywnym rockiem, wydali właśnie nowy utwór „Dalej”, do którego powstał również klimatyczny teledysk.

My Secret Haven działają od 2017 roku i od tego czasu z powodzeniem przebijają się do świadomości fanów, bo przecież muzyka progresywna i jej zapożyczenia (zwłaszcza w tak ciekawej konfiguracji jak w tym przypadku), mają w Polsce rzesze fanów. „Dalej” to jednak rozpoczęcie nowego etapu dla zespołu i pokazanie trochę innego oblicza. Jak mówi Aleks Maik, wokalista i lider zespołu: Zespół singlem „Dalej” prezentuje nowy dla siebie kierunek, po raz pierwszy wypuszczając utwór (a już za niedługo także album) w języku polskim. Sam utwór jest ekspresjonistyczną próbą uchwycenia chwili – myśli rozciągniętej w nieskończoność, monologiem o samotności, miłości i o próbach pogodzenia się z rzeczywistością.

Do „Dalej” powstał ciekawy zarówno w stylistyce jak i symbolice teledysk. Tak o pomyśle na niego oraz realizacji opowiada Aleks: Chciałem, aby nasz teledysk posiadał warstwę fabularną, jednocześnie nie zdradzając widzowi wszystkich elementów układanki. Dlatego też klip przedstawia bardziej wskazówki zamknięte w obrazie. Obraz, w nawiązaniu do tekstu utworu, ukazuje głównego bohatera pogrążonego w swoich wyobrażeniach o miłości, której nigdy nie zaznał. Postać kobiety, którą bohater teledysku widzi gdzieś w telewizorze pochłania go na tyle, że zaczyna niejako wspominać ich wspólne życie, które mogłoby się wydarzyć. Niestety, świadomość tego, że żyje w kłamstwie nie pozwala mu się w pełni nacieszyć przeżywaną fantazją – mężczyzna jest wewnętrznie rozdarty i próbuje dojść do tego czy wyobrażone idealne życie jest lepsze od jego smutnej codzienności.

Ten intrygujący teledysk można oglądać na kanale YT zespołu. „Dalej” w wersji audio jest oczywiście dostępny także w serwisach streamingowych. My Secret Haven zapowiadają singlem całkiem nowy materiał, dlatego mocno polecamy śledzić ich social media , żeby być na bieżąco z nowościami.

https://www.facebook.com/mysecrethavenband

https://www.instagram.com/_mysecrethaven/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *