Motörhead – Iron Fist już niedługo ukaże się specjalne wydanie płyty.

Specjalne wydanie świętujące 40 rocznicę albumu „Iron Fist„, pojawi się 23 września 2022 roku. Już teraz można obejrzeć odnaleziony i odrestaurowany film promocyjny, zawierający instrumentalną i nigdy nie niepublikowaną wersję demo „Reapsow Teardown”.

Pewnego razu najgłośniejsze, najbrudniejsze i najszybsze trio na świecie – wielcy Motörhead – zdecydowało, że potrzebuje filmu, który stanie się wstępem do ich koncertów na trasie promującej nowy album: ‘Iron Fist’. Trzech amigos: Lemmy, Fast Eddie Clarke i Phil ‘Philthy Animal’ Taylor poszukiwali czegoś mocnego, a nie jakiegoś tam delikatnego obrazka.

To co stworzyli zostało przykryte kurzem czasu i tylko nielicznym udało się to zobaczyć na bootlegach VHS. Utrzymane w klimacie grozy, brutalne, ale i zabawne krótkie wideo wyreżyserował Nick Mead. Kręcony w lasach Hertfordshire film pokazuje zespół ubrany w średniowieczne zbroje i noszącym na głowach hełmy zrobione na wzór ‘maskotki’ zespołu, czyli bojowej świni – Snaggletooth, a na dłoniach mają założone żelazne rękawice, czyli tytułowe Iron Fist.. Podróżują po ciemnym lesie wypełnionym alkoholem i bronią, w którym giną rycerze i królowie, a opłakują ich przerażone białogłowy… Połącz klimaty Monthy Pythona i ich ‘Świętego Gralla’ z niskobudżetowym filmem horrorów i jesteś w połowie drogi.

Dziś, aby uświetnić 40.tą rocznicę wydania albumu, który był powodem nagrania tego wideo pastiszu – ‘Iron Fist’, wideo po raz pierwszy ukazuje się oficjalnie. Zostało wyciągnięte z archiwów, zdigitalizowane i odrestaurowane. Oryginalnie nagrywano je z zamiarem połączenia z utworem Gustava Holsta ‘Mars, Bringer Of War’, teraz wydane zostanie jako tło do wcześniej niewydanego instrumentalnego demo ‘Ripsaw Teardown’.

W 40. rocznicę wydania tego albumu-działa z arsenału Motörhead, zostanie on wydany w nowych wydaniach deluxe. Pojawią się: książeczki okładkowe w twardej oprawie dla wersji podwójnego CD i potrójnej winylowej, zawierające zremasterowany album studyjny, niepublikowane wersje demo oraz pełen koncert transmitowany przez Radio Clyde z 18 marca 1982 roku. Znajdą się tam także: historia powstania albumu oraz wiele niepublikowanych zdjęć. Dostępne będą także limitowane wydania: niebiesko-czarne zakręcone winyle z samym albumem studyjnym.

Poniżej pełna lista zawartości wydań jubileuszowych ‘Iron Fist’.

Odwiedź stronę zespołu i sprawdź najnowsze informacje: www.iMotorhead.com

LP AND CD TRACKLISTING
Original Iron Fist album
Iron Fist
Heart of Stone
I’m the Doctor
Go to Hell
Loser
Sex and Outrage
America
Shut It Down
Speedfreak
(Don’t Need) Religion
Bang to Rights

Jackson’s Studio Demos October 1981
Remember Me, I’m Gone
The Doctor
Young & Crazy
Loser
Iron Fist
Go To Hell

CD & Digital Bonus Tracks
Lemmy Goes to the Pub
Some Old Song, I’m Gone
(Don’t Let ‘Em) Grind Ya Down (Alternate Version)
Shut It Down
Sponge Cake (Instrumental)
Ripsaw Teardown (Instrumental)
Peter Gunn (Instrumental)

Live at Glasgow Apollo 18/3/82

(Previously unreleased)
Iron First
Heart of Stone
Shoot You In The Back
The Hammer
Loser
Jailbait
America
White Line
(Don’t Need) Religion
Go to Hell
Capricorn
(Don’t Let ‘Em) Grind Ya Down
(We Are The) Road Crew
Ace of Spades
Bite The Bullet
The Chase Is Better Than the Catch
Overkill
Bomber
Motörhead

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *