MOTÖRHEAD i niepublikowane wykonanie „Stay Clean”

Dziś jako przedsmak tego, co pojawi się w reedycji ’No Sleep 'Till Hammersmith’ z okazji 40. rocznicy wydania albumu , prezentujemy niepublikowaną dotąd wersję utworu ’Stay Clean’.

Życie w trasie to nie zabawa i rock’n’rollowy luksus, a trasę Motörhead z 1981 roku można by nazwać wręcz karą za ich sukces albumu ‘Ace Of Spades’. Jedną z integralnych części ich codziennego kieratu była próba dźwięku przed koncertem, ale rzadko była dokumentowana i dostęp do tej części ‘życia’ zespołu mieli zazwyczaj nieliczni.

W trakcie trasy ‘Short Sharp Pain In The Neck’ w marcu 1981 roku, Motörhead mieli ze sobą mobilne studio nagraniowe, które posłużyło do nagrania ich miażdżącego albumu numer 1 w karierze – ‘No Sleep ‘Til Hammersmith’. Właśnie mija 40 lat od jego wydania i z tej okazji ukazuje się zarejestrowane wówczas wykonanie utworu ‘Stay Clean’ – zespół zagrał ten utwór w trakcie próby do koncertu w Newcastle, 30 marca 1981 roku. Dodatkowo utworowi towarzyszy wideo, które złożone jest ze zmontowanych fragmentów koncertów Motörhead z tamtych czasów i pokazuje triumfalne czasy legendarnego ‘road crew’.

Ten utwór, razem z 2 pozostałymi niepublikowanymi do tej pory, ukaże się na specjalnych wydaniach albumu: w wersji 4CD box setu (z 3 dodatkowymi pełnymi koncertami z 1981 roku) i wersjach 2CD i 2 winylowych (tu z 1 koncertem z 1981 roku).

Premiera rocznicowej reedycji 'No Sleep 'Till Hammersmith’ już 25 czerwca. Więcej info i zamówienia: https://motorhead.lnk.to/nosleep40PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *