METALLICA przedpremierowo – kup i posłuchaj nowy album „72 Seasons” przed wszystkimi!

Premiera nowego albumu Metalliki zbliża się wielkimi krokami. Universal Music, Hard Rock Cafe oraz Empik zapraszają na wyjątkową imprezę, w trakcie której będzie można przedpremierowo usłyszeć i zakupić płytę „72 Seasons”!

Wydarzenie rozpocznie się 13 kwietnia o 21:30 w Hard Rock Cafe przy ul. Złotej w Warszawie (obok CH Złote Tarasy). Uczestnicy będą mieli unikalną możliwość zakupu płyty na specjalnym stoisku Empik.

Dla wszystkich, którzy kupią CD lub LP, przewidziany jest prezent w postaci plakatu, a zakupy na kwotę przekraczającą 200 zł będą premiowane żółtą torbą z logiem zespołu. Pierwsze 72 osoby, które przyjdą do Hard Rock Cafe, na hasło „72 Seasons” otrzymają na bramce kupon na powitalny żółty MetaShot. Całej imprezie będzie towarzyszyła muzyka z najnowszego albumu „72 Seasons”.

Impreza odbywa się po pokazie kinowym „Metallica: 72 Seasons Global Premiere”. Wydarzenie to światowa prapremiera płyty, czyli odsłuch w kinie w najwyższej jakości obrazu i dźwięku (z Dolby Atmos w wybranych kinach sieci Multikino, w tym w Złotych Tarasach oraz wybranych kinach Helios i Cinema City). Uczestnicy jako pierwsi na świecie będą mogli posłuchać najnowszego albumu legendarnej grupy, jak również obejrzeć ekskluzywne materiały wideo, stworzone specjalnie na tę okazję.

„72 Seasons” ukaże się 14 kwietnia. Producentami krążka są Greg Fidelman oraz Hetfield & Ulrich. Całość ma 77 minuty i 12 utworów. To pierwszy długogrający album Metalliki od wydanego w 2016 „Hardwired… To Self-Destruct”.


W sprzedaży są już dostępne pojedyncze bilety na wszystkie koncerty Metalliki w ramach trasy M72. Metallica zagra dwa koncerty w każdym mieście, które jest objęte tournée. Każdy No Repeat Weekend to dwa oddzielne koncerty, z różnymi setlistami i supportami. M72 to także nowa, okrągła scena i słynny Metallica Snake Pit w centralnym miejscu, jak również passy I Disappear i wiele innych atrakcji. Polscy fani będą mogli posłuchać Metalliki na żywo 5 i 7 lipca 2024.


Założona w 1981 roku przez wokalistę i gitarzystę Jamesa Hetfielda oraz perkusistę Larsa Ulricha Metallica jest jednym z najbardziej wpływowych zespołów w historii rocka. Grupa sprzedała niemal 120 mln egzemplarzy albumów na całym świecie, a ich katalog przekroczył 15 miliardów streamów. Na dorobek grupy składają się takie albumy jak „Kill ‘Em All”, „Ride the Lightning”, „Master of Puppets”, „… And Justice for All”, „Metallica” (często nazywana „Czarnym Albumem”), „Load”, „Reload”, „St. Anger”, „Death Magnetic”, „Hardwired…to Self-Destruct” i nadchodzący „72 Seasons”. Na koncie zespołu jest szereg nagród i wyróżnień, w tym dziewięć Grammy, dwie American Music Awards, wiele MTV Video Music Awards, wprowadzenie do Rock & Roll Hall of Fame w 2009 i Polar Music Prize. W 2017 Metallica założyła fundację All Within My Hands. Organizacja zgromadziła niemal 13 milionów dolarów, w tym niemal 6 zostało przekazane na granty i programy doskonalenia zawodowego w USA, ponad 2,5 miliona na poprawienie sytuacji żywnościowej a ponad 3,2 mln na zwalczanie skutków katastrof naturalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *