MASTERPLAN i FIREWIND na dwóch koncertach w Polsce

Masterplan-Firewind

FIREWIND i MASTERPLAN łączą siły na wspólnej trasie MASTERS OF FIRE Tour 2024! W jej ramach zespół odwiedzi Polskę i zagra dwa koncerty:

15.03 – Lublin – Radio Lublin
16.03 – Zabrze – CK Wiatrak

Bilety: 99 zł (przedsprzedaż) i 119 zł (w dniu koncertu)


Firewind to grecka formacja założona w 1998 roku przez gitarzystę Gusa G., który później stał się również znany jako gitarzysta Ozzyego Osbournea. Zespół zdobył uznanie na międzynarodowej scenie metalowej dzięki swojemu unikalnemu połączeniu melodyjnych i technicznych riffów gitarowych. Od początku swojej kariery, Firewind wydał kilka albumów studyjnych, z których każdy był świadectwem ich ewolucji muzycznej i zdolności do tworzenia porywających hymnów metalowych. Ich teksty często czerpią inspiracje z mitologii, historii i osobistych doświadczeń, tworząc głęboki i wielowymiarowy przekaz dla swoich fanów. Obecnie FIREWIND pracują nad 10 albumem studyjnym, który ukaże się w marcu tego roku roku nakładem AFM Records.

Masterplan to niemiecki zespół power metalowy, który powstał w 2001 roku po odejściu gitarzysty Rolanda Grapowa i perkusisty Uli Kuscha z Helloween. Szybko zdobyli sławę dzięki swojemu dynamicznemu i symfonicznemu podejściu do gatunku. Ich debiutancki album „Masterplan” z 2003 roku został przyjęty z entuzjazmem przez krytyków i fanów, ustanawiając ich jako jedną z czołowych postaci europejskiej sceny power metalowej. W ciągu lat działalności zespół przeszedł kilka zmian składu, ale zawsze utrzymywał wysoki standard muzyczny. Teksty Masterplan często poruszają tematy walki, nadziei i przeznaczenia, a ich muzyka jest znana z bogatego brzmienia, potężnych refrenów i niezapomnianych melodii.

źródło: CK Wiatrak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *