M2SCHRON – prezentacja zespołu

M2Schron to mocne granie w oryginalnym brzmieniu z udziałem beatboxera i beatów podpartych akustycznym cajonem oraz duży nacisk na obserwacje zachowań społecznych. 

Mocno zaangażowane teksty opisują sytuacje w naszym pięknym kraju. Zespół powstał w Łodzi w czasie pandemii z potrzeby grania i z miłości do undergroundu. M2Schron został powołany do życia z inicjatywy muzyków nieistniejącego już zespołu KaAtaKIlla oraz Roberta Przybysza znanego też z projektu Polaczek.

Pierwsza płyta „O co bieda ?” ukazała się na rynku muzycznym w grudniu 2023r. Pierwsze single „Zazdroszczę małolatom” i „O co bieda ?” pokazały potencjał zespołu, jego odmienność oraz charakterystyczny styl.  Główna koncepcja albumu to krytyka systemu i rozpasanej władzy oraz zachęta do jasnego spojrzenia w przyszłość. Teksty nie oszczędzają konkretnych postaci sceny politycznej i przeplatają historie zwykłych ludzi na tle obecnych realiów.  Materiał muzyczny zbiera bardzo dobre opinie zarówno wśród zwykłych słuchaczy jak i dziennikarzy muzycznych.

Seria pierwszych koncertów pokazała, że publiczność potrzebuje wypełnienia tej niewątpliwej niszy gdzie rap splata się z rockiem, punkowy bunt podgrzewa serca a dosadne teksty zmuszają nie tylko do zabawy ale i do konkretnych przemyśleń.

W 2024 roku zespół zagra serię koncertów promujących nowe wydawnictwo. M2Schron będzie można też usłyszeć na kilku koncertach wiosennej i jesiennej trasy zespołu Hunter.

Obecny skład grupy.

Robert Przybysz – wokalista znany również z projektu solowego Polaczek, urodzony w Łodzi od najmłodszych lat z gitarą w ręku. W latach 2000 -2010 nagradzany na festiwalach rockowych między innymi wyróżniony na Union of Rock w Węgorzewie za najlepszy tekst. Oraz zwycięzca ogólnopolskiego przeglądu kapel rockowych w Wadowicach z grupą GORE.

Łukasz Różalski „Różal” – gitara wcześniej KaAtaKilla. Duży człowiek o łagodnym usposobieniu, który dba o najmniejszy szczegół w brzmieniu swojej gitary. Jako jedyny instrument harmoniczny w M2Schron

Tomasz Goljaszewski „Goliash” – gitarzysta basowy rozpoczynający swoją muzyczna droge w zespole Hunter z którym nagrał dwie pierwsze płyty, Podobnie jak Różal grał także w zespole KaAtaKIlla

Maciej Filipiak „Fafa” – to pozytywna dusza w zespole, człowiek od przeszkadzajek, od bitów i ważnych akcentów w naszych aranżacjach. wcześniej również grający w zespole KaAtaKIlla.

Sławek Gliszczyński „Esel” – beat boxer wcześniej współpracujący z grupą Soundbusters, chętnie wbijający rapowe nawijki do kompozycji zespołu.

Arek Malawko „DoozY” – perkusista mieszkający na co dzień w Pabianicach koło Łodzi, poprzednio grający z prog-metalową formacją Tenebris.

źródło: zespół

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *