LUXTORPEDA z zestawem pieśni bojowych

LUXTORPEDA - OMEGA

6 maja ukaże się najnowszy album LUXTORPEDY – „Omega”. To analogowe i bezkompromisowe oblicze zespołu jest najmocniejszym krążkiem w historii tej formacji. Przygotujcie się na najlepsze!

Album zamawiać można już w sieci EMPIK pod TYM linkiem, a ekskluzywnie – przedpremierowo –  w salonach sieci EMPIK oraz na empik.com – płyta dostępna będzie już od 27 kwietnia!

„Jakiś czas temu po jednym z koncertów Hans zaproponował, aby nagrać album będący wiązanką czegoś, co nazywamy pieśniami bojowymi” – tak o genezie tego krążka opowiada Robert „Litza” Friedrich – „czyli mocna treść i maksimum energii – utwory po dwie i pół minuty, szybko i do przodu. Wszyscy polubili ten pomysł, dlatego gdy weszliśmy do studia i zaczęliśmy grać, nawet nie zorientowaliśmy się, że mamy gotowy materiał na nową płytę.”

Na najnowszej płycie Luxtorpedy znalazło się 11 premierowych utworów – ostro komentujących rzeczywistość oraz kondycję współczesnego świata i człowieka. Do takich tekstów musiała powstać mocna i surowa muzyka, brzmieniem nawiązująca do lat 90. Litza: „Przy tworzeniu „Omegi” siedziałem nad muzyką przy użyciu bardzo oldschoolowego wzmacniacza z lat 80., który w dużej mierze zainspirował mnie do napisania takich riffów, jakie można tam usłyszeć i w ogóle całego klimatu materiału. Co więcej produkcja również wypadła mocno oldschoolowo. Nie używaliśmy żadnych komputerowych plug-inów, tylko miksowaliśmy całość przy pomocy naszego starego miksera w stu procentach analogowo. Wyszła nam rzecz osadzona w starych czasach, lecz nawiązująca do współczesnych problemów.” 

Płytę promują 3 utwory: bezkompromisowa i surowa „Hydra”„Krew z Krwi”- utwór, który dobitnie pokazuje, że moc tkwi w prostych riffach i mocnym przekazie, oraz najnowszy singiel „Antonówka”, traktujący o ataku na wolność słowa i jak komentuje Litza:„ataku na prawdziwe znaczenie pewnych określeń. Te rzeczy są obecnie w rękach manipulatorów próbujących obrzydzić nam to, co jest pewne i wartościowe.”

Do płyty dołączone są wersje instrumentalne oraz kod do pobrania plików w wysokiej jakości –  dla tych, którym brzmienie mp3 nie wystarcza.

Lista utworów:

1. Antonówka
2. Melisa
3. Hydra
4. Krew z krwi
5. Ofiara z woli boli
6. Fetor mentora
7. Przygotuj się na najlepsze
8. Rauchen
9. Podkute kto pyta
10. Bezkres
11. Ja

+ wersje instrumentalne (12-22)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *