LUSHY

LUSHY! czyli trio Karolczyk, Akerman i Rup. Fundamentem ich muzyki jest solidny groove i przestrzenne dźwięki, na tle których historia opowiadana jest melodią. Zespół eksperymentuje z wieloma gatunkami, zawsze jednak opierając swoje kompozycje na żywych instrumentach.

Historia składu sięga okresu szkoły muzycznej i improwizowanych sesji w składzie gitara, bas i perkusja, mających miejsce w rodzinnym Wałbrzychu. Po kilku latach, już we Wrocławiu, z bagażem doświadczeń i bankiem pomysłów zabierają się za rejestrację wspólnego materiału. Do współpracy nad nim zaprosili kolegę i producenta Radka Baranowskiego a także różnych wokalistów.

Debiutanckie wydawnictwo, na które składa się pięć odmiennych, lecz stanowiących spójną całość utworów. Pierwszym singlem z płyty był wydany w październiku 2021 „Luscious Mind”. Wokalnie udzieliła się na nim WERA – koleżanka ze szkolnych lat, kojarzona z solo aktów z towarzyszeniem wiolonczeli. Drugi singiel to wydany w kwietniu 2022 „World of Yours”. Tutaj partie wokalne to dzieło EEMEE, czyli Szymona Paduszyńskiego – związanego m.in. z grupami Neony, Jamal, także członka zespołu Krzysztofa Zalewskiego.

Do obydwu singli powstały klipy, za których reżyserię odpowiada perkusista – Konrad. Dopełnienie płyty to trzy utwory powstałe we współpracy z Antoniną – aktywną wokalistką polskiej sceny pop.
Źródło: Cantara Music

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *