KULT – „Ostatnia Płyta” od dziś w sprzedaży

Kult - Ostatnia Płyta

Dziś do sprzedaży trafia „Ostatnia Płyta”, najnowsze wydawnictwo grupy KULT.

„Ostatnia płyta”, jak głosi przewrotny tytuł, to wydawnictwo wyjątkowe i przede wszystkim długo oczekiwane – to pierwszy od prawie pięciu lat album studyjny KULTU. Zespół Kazika Staszewskiego, jednego z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistów, to prawdziwa maszyna koncertowa i gwarancja jakości muzyki. „Ostatnia płyta” jest wydawnictwem, które niewątpliwie zaskoczy słuchaczy.

Będzie to album różnorodny stylistycznie, pełen rozmaitych inspiracji muzycznych – od bluesa, jazzu, po cięższe rockowe utwory. Nie brakuje nawet reggae, odrobiny latino, tanecznego brzmienia, a nade wszystko – ciekawych, mądrych tekstów. Mają one zabarwienie nie tylko polityczne, ale są też jak zwykle celnym komentarzem społecznym.
„Ostatnia płyta” charakteryzuje się świeżym brzmieniem, oryginalną muzyką, doskonałymi tekstami. To pozycja obowiązkowa dla fanow Kulltu i nie tylko.

W nagraniach albumu udział brali dwaj muzycy niezwiązani wcześniej z grupą – saksofonista Mariusz Godzina (wcześniej m. in. Buldog) oraz klawiszowiec Konrad Wantrych (współpracujący z Kazikiem przy albumie „Zaraza”).

Album promuje utwór „Wiara” – bardzo emocjonalny, bardzo nietypowy, a przede wszystkim z odważnym, wyrazistym przesłaniem! Tekst autorstwa Kazika w mocnych słowach odnosi się do kwestii wiary i kleru. Kazik, artysta, który zawsze śpiewa to, o czym myśli, i tym razem nie zostawia żadnych złudzeń i niedopowiedzeń. Wkrótce premierę będzie mieć teledysk do tego kawałka, w reżyserii Sławka Pietrzaka.

źródło: SP Records

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *