Kruk & Wojtek Cugowski z koncertowym klipem

Kruk & Wojtek Cugowski 2

W kwietniu zeszłego roku ukazał się nowy studyjny album formacji KRUK. Płyta zatytułowana „Be There” wydana została pod szyldem Kruk & Wojtek Cugowski. Teraz zespół powraca z kolejnym, tym razem koncertowym klipem. Video do utworu „Prayer Of The Unbeliever (Mother Mary)” zarejestrowane zostało 30 kwietnia podczas koncertu grupy w chorzowskiej Leśniczówce, a zobaczyć ten klip można tutaj.


  Gitarzysta Kruka, Piotr Brzychcy komentuje: „Dokładnie rok temu w ramach wspólnej kolaboracji Kruka z Wojtkiem Cugowskim wydaliśmy płytę „Be There”. Pomimo tego, że płyta była wspaniale przyjęta, co całkowicie przerosło nasze oczekiwania, to czasy pandemii nie były jednak sprzyjające i z tego względu postanowiliśmy poczekać z koncertami. Na szczęście wiosną tego roku wskoczyliśmy na scenę w krakowskim klubie Zaścianek i w kultowej śląskiej Leśniczówce. Emocje niewiarygodne, bo nie spodziewaliśmy się, że na tych koncertach odwiedzi nas tylu sympatyków naszej muzyki i byliśmy też w szoku, jak materiał z płyty „Be There” w wersji scenicznej pozwala nam rozwinąć skrzydła, a przecież od zawsze o to chodzi w muzyce. Pełen tych pozytywnych emocji po krakowskim koncercie postanowiłem zwrócić się do wytwórni i Darka Świtały z pomysłem nagrania kilku utworów w Leśniczówce. Wszystko działo się niezwykle szybko, bo mieliśmy w zasadzie tylko fragment dnia, żeby się zorganizować, ale na szczęście Darek zebrał swoją sprawdzoną ekipę filmującą, a nasz realizator Aleksander Boroń nagrał całą ścieżkę dźwiękową. Wszystko później trafiło do MAQ Records w ręce naszego producenta Michała Kuczery i dlatego dziś możemy podzielić się z wami utworem „Prayer Of The Unbeliever (Mother Mary)” w wersji live. Grające te pierwsze koncerty czuliśmy się tak, jakbyśmy robili to pierwszy raz. Maksymalny głód związany z brakiem koncertowania sprawił, że występy trwały prawie trzy godziny. Nie możemy doczekać się kolejnych koncertów, a już 27 kwietnia wystąpimy w Łodzi (klub Iron Horse) i 28 maja w Warszawie (klub Voodoo).”  


Praca nad albumem trwała prawie dwa lata, a czas w jakim powstawały linie melodyczne i teksty napisane przez Wojtka Cugowskiego, odcisnął na nich swoje piętno; album niesie dość mroczne przesłanie, a utwory skłaniają do refleksji nad kondycją dzisiejszego człowieka.

Muzyka Kruka wymyka się sztywnym definicjom – na pewno czerpie inspiracje z klasycznego hard rocka spod znaku Deep Purple czy Rainbow, ale zespół nie boi się długich rozbudowanych kompozycji i flirtu z bardziej progresywnymi dźwiękami. Sam tytuł krążka „Be There” nawiązuje do poprzednich albumów Kruka („Be 3″, „Be4ore”, „Beyond”), a okładka również kontynuuje temat chłopca, którego postać pojawiła się po raz pierwszy na albumie „Be4ore”. Autorką obrazu, który powstał na potrzeby okładki, jest Ewa Toczkowska.

Lista utworów:
1. Rat Race
2. Hungry For Revenge
3. Prayer Of The Unbeliever (Mother Mary)
4. Made Of Stone
5. The Invisible Enemy
6. Dark Broken Souls
7. To Those In Power
8. Be There (If You Want To)

Foto: LARK Dariusz Świtała/Paweł Płonka

https://www.facebook.com/metalmindproductions

https://www.facebook.com/KrukPL

www.metalmind.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *