Kolejny klip do nowego albumu grupy CHIMERA

grafika Chimera płyta

W piątek 1 kwietnia 2022 odbyła się prezentacja drugiego klipu do nowego albumu grupy CHIMERA „Gloria Mortis”. Sam album miał swoją premierą nieco ponad miesiąc temu w dniu 20 lutego.

Nowy obraz powstał do utworu zatytułowanego „Among Wolves”. Niezwykły w swej wymowie teledysk, utrzymany w konwencji opowieści, składa się z sugestywnych obrazów czarno białego kina grozy. Historia zawiera ujęcia z takich dzieł  jak m.in : „The Screaming Skull” , ” Attack of giant leeches”, „Haxan”, „Faust”, „Carnival of souls”, „House on haunted hill”. Twórcą klipu, podobnie jak poprzedniej wizualizacji do utworu „Madness”, jest grafik i perkusista kapeli Andrzej Ruszkowski. Jak mówi sam autor, kluczem dla doboru wybranych kadrów był nastrój  poszczególnych dzieł, wychodzący od żartu nawet puszczania oka do widza, groteski a nawet kiczu do prawdziwego pojęcia grozy.

„W utworze Among Wolves wyczuwa się echa Black Sabbath” napisał Fabio Lofredo z jednego z najważniejszych periodyków muzycznych we Włoszech „Tutto Rock”  i ” ma dość posępny charakter” dodał Maurice van der Zalm z „Rockportaal.NL. Jak bardzo posępny i sabatowy możecie zobaczyć i usłyszeć – m.in. tutaj: 

A już wkrótce zespół Chimera będzie można zobaczyć i usłyszeć na żywo w klubie Rock Out w Dąbrowie Górniczej w towarzystwie grup Styxx i Heart Attack. Koncert zaplanowany jest na 30 kwietnia. Będzie można podczas wydarzenia zakupić nowy album „Gloria Mortis”. Kolejne koncerty są już w planach. W następnym miesiącu Chimera pojawi się na 5 leciu Metalowych Zwierzaków w Warszawie w dniu 28 maja. Już dziś zapraszamy na koncerty i życzymy mnóstwa wrażeń w obcowaniu z „Among Wolves”.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *