KLAUS SCHULZE – nowy album „Deus Arrakis” w 2022 roku

Klaus Schulze

KLAUS SCHULZE i wytwórnia SPV zapowiedzieli kontynuację współpracy. Nowy album legendy elektroniki zatytułowany będzie „Deus Arrakis” i ukaże się jeszcze w tym roku.

Po wielu latach udanej kooperacji z SPV naturalnym było oddanie mojego nowego albumu w sprawdzone ręce znakomitego zespołu – komentuje przedłużenie umowy Klaus Schulze. Cieszę się, że owocna współpraca trwa nadal i życzę nam wszystkim udanego wydania mojego nowego albumu „Deus Arrakis”, który jest bardzo bliski mojemu sercu.

Frank Uhle, dyrektor zarządzający SPV, dodaje: Klaus Schulze to nie tylko wyjątkowy artysta, który wciąż nas zaskakuje, ale także wieloletni partner i przyjaciel SPV. Jestem niezmiernie zadowolony ze współpracy nad nowym albumem „Deus Arrakis” oraz zaufania Klausa i jego zespołu, które przyjmujemy z szacunkiem i dumą.

Więcej szczegółów na temat nowego albumu wkrótce.

74-letni kompozytor, muzyk i producent Klaus Schulze, który urodził się w Berlinie i od dawna cieszy się życiem na wsi w północnych Niemczech, znany jest na całym świecie jako pionier muzyki elektronicznej i mistrz syntezatora Moog. Ukształtował „szkołę berlińską”, a jego twórczość była inspiracją dla różnych stylów w muzyce elektronicznej. „Ojciec chrzestny Techno”, jak jest czule nazywany przez niektórych znanych na całym świecie DJ-ów i remikserów, gra swoje legendarne sekwencje i tworzy tę wyjątkową atmosferę od ponad 50 lat.

„Musique Planante” to francuskie określenie jego wyjątkowych dzieł. Muzyczną karierę rozpoczął w zespołach Tangerine Dream i Ash Ra Tempel, po czym wydał ponad 50 solowych albumów, od „Irrlicht”, „Mirage”, „X” i „Dune” po „Farscape”, „Kontinuum”, „ Silhouettes”. Nagrywał pod pseudonimem „Richard Wahnfried” i w różnych kolaboracjach z takimi wielkimi artystami, jak Arthur Brown, Michael Shrieve, Rainer Bloss, Lisa Gerrard czy ostatnio Hans Zimmer. Klaus Schulze zawsze pozostawał wierny swojemu niepowtarzalnemu stylowi, będąc jednocześnie otwartym na innowacje i eksperymenty.

źródło: Mystic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *