KLAUS SCHULZE: drugi fragment muzyczny z nadchodzącej płyty

Album KLAUSA SCHULZE „Deus Arrakis” ukaże się pośmiertnie 1 lipca. „Tu nie chodzi o mnie, chodzi o muzykę” to jedno z ulubionych powiedzeń Klausa Schulze. Jednak aby dać obecnym wydarzeniom godną przestrzeń, wytwórnia SPV zdecydowała się przełożyć premierę nowego studyjnego albumu niedawno zmarłej legendy elektroniki na 1 lipca.

Dzięki płycie dostaniemy 77 minut zupełnie nowej muzyki, a dziś możemy poznać drugi muzyczny fragment płyty, którym jest „Der Hauch des Lebens – Pt#5”. Dzięki współpracy z Hansem Zimmerem przy nagrodzonej Oscarem ścieżce dźwiękowej do remake’u klasycznego filmu „Diuna”, Klaus Schulze poczuł twórczy zryw. „Od tego momentu poczułem się całkowicie uwolniony i po prostu grałem i grałem… Zdałem sobie sprawę, że „Deus Arrakis” stał się kolejnym hołdem dla Franka Herberta i daru życia w ogóle”, powiedział muzyk.


Klaus Schulze zmarł 26 kwietnia 2022 roku w wieku 74 lat, niespodziewanie, choć po długiej chorobie. Muzyk rozpoczął karierę w zespołach Tangerine Dream i Ash Ra Tempel, po czym wydał ponad 50 solowych albumów, od „Irrlicht”, „Mirage”, „X” i „Dune” po „Farscape”, „Kontinuum”, „Silhouettes”. Nagrywał pod pseudonimem „Richard Wahnfried” i w różnych kolaboracjach z takimi wielkimi artystami, jak Arthur Brown, Michael Shrieve, Rainer Bloss, Lisa Gerrard czy ostatnio Hans Zimmer (który otrzymał Oskara za muzykę do filmu „Diuna” stworzoną przy wsparciu Klausa Schulze). Wspólnie z Lisą Gerrard wystąpił 17 września 2009 roku, w 70. rocznicę ataku Armii Czerwonej na Polskę. Koncert odbył się na Zamku Królewskim w Warszawie. Duet stworzył na tę okazję specjalny utwór, który został wydany przez Narodowe Centrum Kultury. Schulze zawsze pozostawał wierny swojemu niepowtarzalnemu stylowi, będąc jednocześnie otwartym na innowacje i eksperymenty.

źródło: Mystic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *