KAMELOT – premiera płyty już jutro! Nowy singiel grupy już dostępny!

Kamelot

Oczekiwanie dobiega końca! Już jutro ukaże się nowy album KAMELOT, jednego z najbardziej innowacyjnych i prestiżowych zespołów współczesnego metalu symfonicznego. “The Awakening” to pierwszy studyjny album grupy od pięciu lat i jest to też ich najbardziej potężny i zróżnicowny krążek – łącząc symfoniczne, gotyckie, progresywne i power metalowe style, jednocześnie dostarcza jedne z najcięższych utworów w historii zespołu.

W ślad za dobrze przyjętym debiutanckim singlem „One More Flag in the Ground” i operowym hymnem „Opus of the Night (Ghost Requiem)” (z udziałem nominowanej do nagrody Grammy wiolonczelistki Tiny Guo), KAMELOT ujawnił nowy trzeci singiel z albumu, „Eventide”. Zespół maluje tutaj niezwykłe pejzaże dźwiękowe  i eksploruje tematy towarzystwa na całe życie, niezachwianej lojalności i trwałych wspomnień.

Wokalista Kamelot, Tommy Karevik:

“’Eventide’ to celebracja życiowego współtowarzystwa i niezachwianej lojalności. Uspokajający głos z boku łóżka w największej potrzebie, dzielący się pięknymi wspomnieniami, gdy jedno serce zwalnia, a ich wspólny czas dobiega końca”.


Zespół, który w swoim dorobku ma już takie albumu jak „The Fourth Legacy” (1999), „The Black Halo” (2005), „Silverthorn” (2012), „Haven” (2015, #1 US Hard Rock Albums) i ostatni „The Shadow Theory” (#2 US Hard Music Albums) z 2018 roku, dzięki swojej najnowszej propozycji wzmacnia jeszcze bardziej swoją pozycję na muzycznje scenie,  podkreślając swoją ultranowoczesną gotycką i symfoniczną teatralność.

W inspirującej i wciągjącej warstwie lirycznej płyty, poruszane są tematy determinacji, siły, staczania osobistych bitew i rozwoju. Teksty te zostały sprowokowane przez skrajne zmiany społeczne i przytłaczającą świadomość, że mamy tak krótki czas, aby być wiernym sobie i żyć pełnią życia.

Z krystalicznie czystą, nowoczesną produkcją, za którą odpowiedzialny jest sam zespół i wieloletni producent Sascha Paeth, a także miksem i masteringiem Jacoba Hansena z Hansen Studios, trzynasty album studyjny KAMELOT został uświetniony gościnnym udziałem Melissy Bonny (Ad Infinitum) i znanych instrumentalistów, takich jak skrzypek Florian Janoske i nominowana do nagrody Grammy wiolonczelistka Tina Guo.

Prezentując niezrównane, wytrawne wokalne akrobacje Tommy’ego Karevika i coraz bardziej zwartą techniczną pracę zespołową gitarzysty Thomasa Youngblooda, perkusisty Alexa Landenburga, klawiszowca Olivera Palotai i basisty Seana Tibbettsa, “The Awakening” porusza kwestie, z którymi każdy słuchacz może się utożsamić.

Gitarzysta  Thomas Youngblood komentuje:

„’The Awakening’ to jeden z naszych najbardziej zróżnicowanych albumów od lat. Na tym krążku połączyliśmy elementy progresywnego, mocnego i gotyckiego metalu z metalem symfonicznym i melodyjnym. Praca z niesamowitymi artystami z całego przemysłu muzycznego i współpraca z Saschą Paetha i Jacobem Hansenem wyznaczyły nam kolejny krok w kierunku finalnego brzmienia.Ten album oferuje wszystko fanom KAMELOT, a także wykracza poza granice, ku legionom nowego metalu i hard rocka.”

Zamów “The Awakening” tutaj:  

Utwory nawiązujące do znaków firmowych KAMELOT, takie jak filmowy „The Great Divide” i mroczne, pełne nadziei pożegnanie z ukochaną osobą, „Eventide”, dowodzą, że podczas gdy “The Awakening” pozostaje wierny brzmieniu, które fani wyznają od dziesięcioleci, równie uzależniające produkcje, takie jak „One More Flag in the Ground” – radiowy hymn o przezwyciężaniu pozornie nie do pokonania choroby i psychicznych wyzwaniach, przed którymi wszyscy stoimy, z dodatkowymi warstwami wokalnymi zdobywcy nagrody JUNO, muzyka i producenta Briana Howesa – prezentują zespół pozbawiony dźwiękowej stagnacji. Na płycie nie brakuje także głębokich kompozycji, takich jak operowy „Opus of the Night (Ghost Requiem)”, który zawiera poruszające podwójne solo gitarzysty Thomasa Youngblooda i wiolonczelistki Tiny Guo, a także epicki, pełen syntezatorów „New Babylon”, wzmocniony dynamicznym wokalem frontmana Tommy’ego Karevika i Melissy Bonny z Ad Infinitum. Dalsze równoważenie ciemności lekkim, rytmicznym, szczerym „NightSky” i odą do pokonywania przeciwności losu „My Pantheon (Forevermore)” zawiera jedne z najcięższych momentów albumu i najbardziej złożone solówki gitarowe, podczas gdy melancholijne hymny, takie jak celtycki „Midsummer’s Eve” oraz „Willow”, zapewniają niezbędną równowagę albumowi, którego zawartość  doskonale sprawdzi się podczas nachodzących spektakularnych występów.

Lista utworów:

1. Overture (Intro)

2. The Great Divide

3. Eventide

4. One More Flag in the Ground

5. Opus of the Night (Ghost Requiem)

6. Midsummer’s Eve

7. Bloodmoon

8. NightSky

9. The Looking Glass

10. New Babylon

11. Willow

12. My Pantheon (Forevermore)

13. Ephemera (Outro)

Płyta dostępna będzie w następujących formatach:

Album w wersji cyfrowej

CD Digipak

CD Digipak w zestawie z koszulką – Napalm Records exclusive

2-LP Gatefold Vinyl w kolorze czarnym

2-LP Gatefold Vinyl Splatter czerwony + czarny – Napalm Records exclusive (Europa), limitowana ilość 500 szt.

2-LP Gatefold marmurkowy  biały + czarny – Napalm Records exclusive (Ameryka Północna), limitowana ilość 300 szt.

48stronicowy Earbook z 7” siniglem na winylu – Napalm Records exclusive, limitowana ilość 500 szt.

Wooden Boxset z otwieraczem do kopert, flagą, naszywką i pocztówką zespołu – Napalm Records exclusive,  limitowana ilość 1000 szt.

Music Cassette – Napalm Records exclusive, limitowana ilość 100 szt.

KAMELOT wyruszył w światową trasę koncertową która promować będzie ”The Awakening”, w ramach której odwiedzi nasz kraj:

Trasa przedstawia się następująco:

KAMELOT Awaken the World Tour Europe – Part 1:

+ goście specjalni  Myrath, Eleine, League of Distortion

17.03. 2023 – Kolonia, DE / Essigfabrik

18.03. 2023 – Den Bosch, NL / Mainstage

19.03. 2023 – Bruksela, BE / La Madeleine

21.03. 2023 – Hamburg, DE / Gruenspan

22.03. 2023 – Roskilde, DK / Gimle

24.03. 2023 – Oslo, NO / Sentrum Scene

25.03.  2023 – Gothenburg, SE / Trädgårn

26.03.  2023 – Sztokholm, SE / Berns

29.03. 2023 – Helsinki, FI / Vanha Ylioppilastalo

31.03. 2023 – Tampere, FI / Pakkahuone

1.04. 2023 – Oulu, FI / Tapahtumakeskus Tullisali

3.04. 2023 – Tallinn, EE / Helitehas

4.04. 2023 – Ryga, LV / Melnā Piektdiena

6.04. 2023 – Warszawa, PL / Progresja

7.04. 2023 – Praga, CZ / Meet Factory

8.04. 2023 – Budapeszt, HU / Barba Negra

Wiosenne/ letnie festiwale:

4.05. 2023 – Karmøygeddon Metal Festival, NO – Headlining

8.09. 2023 – ProgPower USA XXII, USA – Headlining

KAMELOT :

Tommy Karevik – wokal

Thomas Youngblood – gitary

Oliver Palotai – klawisze

Sean Tibbetts – bas

Alex Landenburg – perkusja

KAMELOT online:

WEBSITE

FACEBOOK

INSTAGRAM

NAPALM RECORDS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *