Jest już znana data premiery kolejnej płyty WOJCIECHA CIURAJA

Już 15 maja ukaże się czwarty solowy album WOJCIECHA CIURAJA zatytułowany „Kwiaty na Hałdzie”. Będzie to trzecia i ostatnia część Tryptyku Śląskiego, przygotowywanego z okazji setnej rocznicy Powstań Śląskich. Ciuraj jako historyk z wykształcenia, Ślązak z urodzenia i twórca   z pasji, postanowił połączyć swoje zainteresowania w jednym ambitnym projekcie

Poprzednie części tryptyku – „Iskry w Popiele” oraz „Dwa Żywioły” okazały się wielkim sukcesem zarówno w kraju jak i zagranicą. Ciuraj promował ten materiał między innymi w Japonii, gdzie płyty doczekały się wydania dedykowanego na tamtejszy rynek. Gośćmi specjalnymi na tych wydawnictwach byli Józef Skrzek, Marian Dziędziel, Piotr Schmidt i Abradab.

Wojciech Ciuraj

„Kwiaty na Hałdzie” to najmroczniejszy i najbardziej gitarowy album Ciuraja. By jak najlepiej opowiedzieć historię III Powstania Śląskiego, lider Walfad ponownie miesza gatunki i szuka nowych form wyrazu. Jego eklektyczne podejście do współczesnego rocka progresywnego sprawia, że każda kolejna płyta wymyka się muzycznym szufladkom. Ponownie jak w przypadku poprzednich części „Tryptyku Śląskiego” Ciurajowi towarzyszą wspaniali muzycy wywodzący się ze Śląska – między innymi Apostolis Anthimos (SBB), Karolina Skrzyńska (Lion Shepherd), czy wielka nadzieja polskiego jazzu, saksofonistka Marta Wajdzik.

„Kwiaty na Hałdzie”  pokazują szerokie zainteresowania muzyczne Ciuraja. Na płycie usłyszymy analogowe instrumenty klawiszowe, agresywne gitarowe riffy, elementy charakterystyczne dla rock-opery, mandolinę, saksofon, lirę korbową, a także ludowy zespół śpiewaczy – Olzanki. Wszystkie te elementy przefiltrowane przez wrażliwość autora dają niepowtarzalny rezultat. Wydawcą albumu jest wytwórnia Emet Records. Jesienią tego roku wszystkie trzy części tryptyku ukażą się na winylu w formie ekskluzywnego boxu.

Album promuje singiel „Z kamienia i nocy”

Skład zespołu:

Wojciech Ciuraj – wokal, gitara, mandolina, muzyka, teksty
Apostolis Anthimos – gitara
Daniel Kurtyka – gitara
Karolina Skrzyńska – wokal, lira korbowa
Marta Wajdzik – saksofon
Dawid Makosz – instrumenty klawiszowe
Krzysztof Walczyk – organy hammonda, moog
Klaudia Wachtarczyk – gitara basowa
Jakub Dąbrowski – perkusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *