Jan Gałach: 20-lecie na scenie

24 września w Sali Koncertowej Miasta Ogrodów w Katowicach, swój jubileusz 20-lecia na s cenie obchodzić będzie znakomity skrzypek bluesowy Jan Gałach.  Jubileuszowy koncert to esencja tych 20 lat grania muzyka, idealna mieszanka jego muzycznej podróży, która była pełna różnorodnych dźwięków i nut. Na jednej scenie spotka się ponownie z tymi, z którymi ma możliwość występować. W ramach 20-lecia pracy artystycznej wystąpią: Martyna Jakubowicz, Maciej Balcar z zespołem, Jan Gałach Band oraz goście.

20 lat temu, pewien katowiczanin, i skrzypek zarazem, stwierdził, choć nikt dobrze nie wróżył temu pomysłowi, że podejmie się organizacji koncertu na legendarnej scenie chorzowskiej Leśniczówki. Tym 17 letnim skrzypkiem był Jan Gałach, a Koncert Świąteczny stał się zarówno inauguracją corocznych, tradycyjnych spotkań muzycznych w klubie, jak również oficjalnym początkiem kariery Jana Gałacha w ramach jego występów na scenach w całej Polsce i nie tylko. W 2001 r. zaczęła się historia utalentowanego artysty, który pozostał wierny sobie i swojej muzycznej drodze, konsekwentnie szybując między nurtami bluesa, rocka, country, fusion czy folku. Historia muzyka, który w tylko sobie znany sposób potrafi połączyć charakterystyczne brzmienie i barwę wytwarzając swoje własne, znamienne i rozpoznawalne „gałachowe dźwięki”. Jan Gałach miał możliwość współpracować z najlepszymi i najbardziej utalentowanymi artystami. Towarzyszył na scenie m.in. zespołowi Dżem, Martynie Jakubowicz, Janowi Kyksowi Skrzek, Kubie Badachowi, Sebastianowi Riedel, Organkowi czy Kasie Chorych.

Koncert „Jan Gałach: 20-lecie na scenie” uzyskał wsparcie Instytucji Kultury Miasto Ogrodów im. Krystyny Bochenek, jak również jest imprezą towarzyszącą dla Szlaku Śląskiego Bluesa, który powstał z inicjatywy Wojciecha Mirka.

Bilety dostępne wyłącznie w sprzedaży internetowej na stronie:

https://goout.net/…/jan-galach-and-goscie-koncert…/vfsj/

Cena biletu 30 zł

https://www.facebook.com/events/558931491808109

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *