IMEO – „Czerwone buty”

We wrześniu swoją premierę miał nowy album formacji IMEO zatytułowany „Czerwone buty”. Krążek ukazał się w wersji cyfrowej. Do tej pory, ukazały się cztery single promujące płytę: „Czerwone buty”,
„Leżę”, „Wiatr układa sny” oraz „Rewolucja„.

IMEO powstało w marcu 2016 roku. Początkowo w skład zespołu weszli Adam Ryczkowski (gitarzysta, autor tekstów i muzyki), Maciej Chodzeń (wokal) i Artur Langiewicz (bas). Dzięki Maćkowi szybko dokoptowani do zespołu zostali Darek Owczarzak (perkusja) oraz Kazimierz Werner (gitara solowa). W tym składzie IMEO w roku 2017 nagrało pierwszy album pt. „IMEO”. Chłopaki podeszli w tamtym czasie bardzo ambitnie, bo powstało wydawnictwo CD w nakładzie całych 500 sztuk. Powstał również teledysk do utworu „Przestrzeń” którego można zobaczyć na platformie YouTube.

W roku 2018 zespół planował wydanie kolejnej płyty, gdy w dniu 18’go czerwca zmarł Kazik. Był to ogromny cios dla wszystkich, którzy go znali. Ten moment był przełomowy dla dalszej pracy zespołu. Przez długi czas panowie próbowali się pozbierać. Zaczęli grać bez Kazia, ale wyraźnie jego brak dało się odczuć w klimacie zespołu. W międzyczasie z IMEO odszedł Maciek. Zaczęły się poszukiwania gitarzysty solowego oraz wokalisty/wokalistki. Ewelinę członkowie zespołu IMEO znali ze wspólnych event’ów na których występowała z innymi zespołami. W momencie, kiedy okazało się, że rozstała się z ostatnią kapelą, dostała z IMEO propozycję „nie do odrzucenia”, aby dołączyć do składu.

Ewelina tej propozycji oczywiście nie odrzuciła i tak otworzyła się nowa karta zespołu. Z gitarzystą solowym było nieco trudniej, gdyż Kazik, jako gitarzysta, postawił poprzeczkę bardzo wysoko. Na szczęście na horyzoncie pojawił się Rafał i okazało się, że jest to idealne połączenie klimatu IMEO i wirtuozerii Rafała. W tym składzie, czyli Ewelina, Adam, Artur, Rafał i Darek nagrana została w 2022 EP’ka pt. „Lubię”, w skład której weszło pięć kawałków.

Po wydaniu tego mini albumu Artur zrezygnował z dalszej współpracy i jego rolę przejął wspaniały basista Sławek Kania. W tym składzie utworzone zostało w roku 2023 kolejne mini wydawnictwo pt. „Czerwone buty”, zawierające 8 kawałków. Te dwa mini wydawnictwa złożyły się na album „Czerwone buty” który otwiera nową erę zespołu IMEO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *