HELMET zapowiada pierwszy koncertowy album

Helmet - live

Do tej pory HELMET nie wydał jeszcze albumu koncertowego, ale zmieni się to już 26 listopada.

Page Hamilton opowiada o całym przedsięwzięciu: „Po przekonaniu naszych współpracowników z wytwórni w Hamburgu udało nam się zmiksować dwa koncerty. Pierwsza część została nagrana w CBGB, który znajdował się w naszym sąsiedztwie, 10 minut spacerem od domu. Wszyscy spędziliśmy mnóstwo czasu w CBGB, a nasz występ uchwycił wczesną energię zespołu. W tym miejscu, wiele razy występując na scenie, staliśmy się lepszym zespołem. Widziałem tam też jedne z najlepszych koncertów w życiu.

W 1989 roku wszedłem przez skrzypiące, wahadłowe drzwi do największego klubu rockowego na świecie, CBGB.  Właściciel klubu, Hilly Kristal i managerka, Louise Parnassa siedzieli naprzeciwko siebie przy biurkach i ledwo podnieśli na mnie wzrok. Louise zapytała „Czy mogę ci w czymś pomóc?”. Wręczyłem jej naszą pierwszą muzykę nagraną na kasetę z grafiką hełmu służącego do tortur pochodzącej z księgi hiszpańskiej inkwizycji i wykonanej ręcznie metodą sitodruku. Były to piosenki „Born Annoying”, „Rumble”, „Shirley Maclaine” i „Geisha to Go”, które zostały nagrane w 8-ścieżkowym studiu Dona Fury’ego w piwnicy w Soho, a ona powiedziała: „Może posłucham za kilka tygodni. Jeśli chcesz zagrać wcześniej – przesłuchanie”. Zapisała nas na pierwszy wolny termin.

Część druga została zarejestrowana podczas festiwalu Big Day Out w Melbourne w Australii. Nasza pierwsza wyprawa tam jest trochę rozmyta po prawie 30 latach, ale moje wspomnienia są miłe. To była krótka ucieczka od mroźnej styczniowej posępności Nowego Jorku. Na mój występ bez wątpienia wpłynęła zabawa na słońcu i spore ilości alkoholu. Ktoś nagrał nasz koncert na 2-calową, 24-ścieżkową taśmę – tym ludziom należą się podziękowania. Te taśmy zbierały kurz w szafce zespołu więc zwerbowaliśmy naszego utalentowanego kumpla Toshi Kasaia, aby zmiksował ten materiał.”

„Live and Rare” ukaże się 26 listopada 2021 roku na Heavyweight Black Vinyl oraz na CD.

Lista utworów.

1. Intro (Live at CBGB)
2. Impressionable (Live at CBGB)
3. Murder (Live at CBGB)
4. Your Head (Live at CBGB)
5. Repetition (Live at CBGB)
6. Sinatra (Live at CBGB)
7. Rumble (Live at CBGB)
8. Ironhead (Live at Big Day Out)
9. Better (Live at Big Day Out)
10. Give It (Live at Big Day Out)
11. Blacktop (Live at Big Day Out)
12. Oven (Live at Big Day Out)
13. Turned Out (Live at Big Day Out)
14. In The Meantime (Live at Big Day Out)

źródło: Mystic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *