HELLOWEEN zapowiada nowy singiel

helloween - skyfall

HELLOWEEN powraca! Nowy album ukaże się latem 2021 roku. Natomiast już w kwietniu 2021 wydany zostanie spektakularny singiel „Skyfall”.

12-minutowy epos, napisany przez Kai Hansena, ma od dawna wyczekiwany „Keeperowy klimat”, ale nie opowiada historii całego albumu. SKYFALL to magiczny łacznik, który pokochają fani każdej epoki zespołu.

Epicki utwór opowiada o wylądowaniu obcego na ziemi i dramatycznej pogoni, podczas której Hansen, Kiske i Deris walczą ze sobą w zapierający dech w piersiach sposób i tworzą szerokopasmową przygodę – z listą tekstów z kolorowymi blokami identyfikującymi piosenkarzy, a także spektakularnym teledyskiem. Wyprodukowany przez Martina Häuslera, będzie to najbardziej rozbudowany klip w historii zespołu, opowieść, którą można pokazać z animacją 3D i wyglądem kinowym.

Dostępne będą różne formaty singla- szczególnie dla wszystkich kolekcjonerów i super fanów: Premium CD jako digipak i 12-calowy winyl Gatefold w różnych stylach, takich jak LP Shape-LP i Picture Disc – czarne lub w kombinacjach pomarańczowy / przezroczysty, pomarańczowy / czarny, zielono / czarny marmurkowy, pomarańczowy / (dostępny również cyfrowo).

SKYFALL zostanie wydany w dwóch wersjach: strona A z 7-minutową edycją singla a na stronie B pojawi się 12-minutowa alternatywna wersja utworu z albumu z nowym miksem i innym przydziałem wokalistów. Dostępne tylko na tym singlu. Druga edycja będzie oferować utwór „Indestructible” jako stronę B, kolejnego prekursora albumu.

Podstawa nadchodzącego, przełomowego albumu została już wzniesiona w studiu: przy użyciu oryginalnego zestawu perkusyjnego Ingo Schwichtenberga. Nagranie zostało wykonane z tymi samymi modulatorami w studiach Hamburg HOME, gdzie wcześniej zostały nagrane »Master of The Rings«, »Time of the Oath i Better than Raw.

Nowa płyta to powrót do korzeni i całkowicie analogowy album – kolejne wspaniałe dzieło znanego producenta Charliego Bauerfeinda i współproducenta Dennisa Warda. Zanim album wyjechał do Nowego Jorku i uzyskał ostateczny szlif masteringowy w Valhalla Studios Ronalda Prenta (Iron Maiden, Depeche Mode, Rammstein). Z całym tym nowym materiałem powstał album, album, który oddziela się od cyfrowego mainstreamu i pokazuje, że istota zespołu nigdy nie była mocniejsza. Grafika Elirana Kantora (Berlin) jest jasna: SKYFALL to początek czegoś wielkiego – oto HELLOWEEN. SKYFALL ukaże się 2 kwietnia 2021 roku, nadchodzący album ukaże się latem 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *