Heavy metal wraca do łask. W stolicy rusza festiwal

screamfest22

Muzyczne wątki stylu heavy metal pojawiają się w popularnym kinie (Stranger Things, Thor), na koncerty legend przychodzą tłumy (vide pełny Stadion Narodowy na Iron Maiden), a nawet organizowane są nowe metalowe imprezy. W Warszawie będzie to ScreamFest (1-2.09.22), którego gwiazdą pierwszego dnia będą legendy z Turbo, a drugi dzień zostanie poświęcony fundatorom metalu: Led Zeppelin, Black Sabbath, DIO i Deep Purple.

Na mapie Warszawy brakowało stałego plenerowego festiwalu metalowego, na którym mogłyby zaprezentować się polskie zespoły. Co jakiś czas organizowana była jakaś impreza, ale jej żywot był krótki. Tym razem ma być inaczej. – Chcemy, żeby Warszawa miała swoją cykliczną imprezę metalową. Nie chcemy zamykać się na klasyczny metal, ale w tym roku to właśnie on będzie dominował – mówi Sebastian Stodolak, inicjator festiwalu. 

Na imprezie, która odbędzie się w dniach 1-2 września na klimatycznej scenie plenerowej Klubu Rejs wystąpią pierwszego dnia Turbo, Materia, Scream Maker, Leash Eye i The Kroach. Drugiego pojawią się tribute bandy: Pled Zepchlim zagra największe przeboje Led Zeppelin, Made in Warsaw zagra Deep Purple, a Memoriał DIO największe hity Black Sabbath, Rainbow i DIO – z Ronniem Jamesem Dio na wokalu oczywiście. – Chcieliśmy oddać w ten sposób hołd fundatorom heavy metalu – zapewnia Sebastian.

Link do wydarzenia festiwalowego: https://fb.me/e/52rMwT7DE

Bilety (jednodniowe i karnety) dostępne są wyłącznie w dystrybucji online na stronie:https://goout.net/pl/scream-maker/pzjnlwf/?fbclid=IwAR0yjgLwOXdMwZ03ObbWOKhwDaYuWasYcvkv0qQpLjN5cibKx_fJaOcQS_Y

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *