GRZEGORZ KUPCZYK – „40 lat na scenie” – już w sprzedaży!

Kupczyk_40 lat_okladka

Grzegorz Kupczyk, jeden z najpotężniejszych głosów polskiego heavy metalu, świętuje w tym roku czterdziestolecie swojej działalności artystycznej. A dziś premierę ma specjalne, dedykowane temu artyście wydawnictwo – „40 lat na scenie”. Ten wyjątkowy, podwójny album kompilacyjny to zbiór najważniejszych kompozycji z całej kariery tego doskonałego muzyka i wokalisty (m.in. Turbo, Panzer X, CETI).

Artysta komentuje: „Dzięki firmie Metal Mind Productions mogę przekazać Fanom część mojego artystycznego życia. Wybrałem te najciekawsze moim zdaniem utwory i kompilacje, starałem się też dopasować je tak, aby pokazać jak najszersze spektrum moich wokalnych możliwości. Mam nadzieję, że uda mi się zadowolić jeżeli nie wszystkich, to przynajmniej większość Fanów.”

Grzegorz Kupczyk swoją muzyczną przygodę zaczął z formacją Kredyt, ale stałe miejsce w polskim metalowym panteonie zyskał dzięki  dokonaniom z grupą Turbo, z którą nagrał takie kultowe płyty jak m.in. „Dorosłe dzieci” czy „Kawaleria Szatana”. W 1989 roku założył zespół CETI, z którym działa do dziś dnia i wydał 11 płyt studyjnych, z czego ostatnia, „Oczy Martwych Miast”, ukazała się w 2020 roku. W trakcie swojej muzycznej kariery współpracował też z takimi formacjami jak m.in. Aion, Panzer X, Esqarial, Kruk i Non Iron.  W 2012 roku za wybitny wkład w kulturę narodową  Kupczyk uhonorowany został Złotym Krzyżem Zasługi.

Lista utworów:

CD1

 1. Headless Cross (AION)
 2. Feel My X (PANZER X)
 3. Paint It Black (PANZER X)
 4. Requiem (ESQARIAL)
 5. Sleepng In The Flame (ESQARIAL)
 6. Child In Time (KRUK)
 7. Jest taki samotny dom (KRUK)
 8. July Morning (KRUK)
 9. The Gypsy (KRUK)
 10. Iluzjoniści fałszu (CETI)
 11. For Those Who Aren’t Here (CETI)
 12. Ghost Of The Universe (CETI)

CD2

 1. W dolinie światła (CETI)
 2. Second Sin (CETI)
 3. Livin’ On A Prayer (GRZEGORZ KUPCZYK)
 4. Candles And Rain (NON IRON)
 5. My City Will Die Soon (NON IRON)
 6. Drawn Soldiers (NON IRON)
 7. Armia (TURBO)
 8. Toczy się po linie (TURBO)
 9. Wybacz wszystkim wrogom (TURBO)
 10. Dorosłe dzieci (TURBO)
 11. Przemijanie (KREDYT)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *