Grupa SETHEIST zapowiada premierę klipu

Setheist 2021

Rosso” – Czerwony. To podsumowanie i zarazem finał koncepcji wydawnictwa zespołu SETHEIST inspirowanego nurtem Giallo. Wydawnictwa koncepcyjne są swego rodzaju tradycją dla grupy, a poprzedni LP They, poświęcony teoriom spiskowym jest tego najlepszym przykładem.

Intensywność, symbolika i barwy czerpane ze stylistyki włoskiego kina grozy lat 70-tych mają w „Rosso” równorzędne znaczenie co muzyka i tekst utworu. Obraz i dźwięk nieustannie walczą o prymat uwagi. A fabuła? Inspirowana głównie filmami „Profondo Rosso” oraz „Barberian Sound Studio”, ma uwierać, niepokoić i kaleczyć, jak nóż. Od pierwszych linijek powstającego scenariusza oraz wizji klipu (przede wszystkim autorstwa gitarzysty Tomasza Lato) oczywistym stał się fakt, że do realizacji tego ambitnego pomysłu potrzebny będzie ktoś wyjątkowy, kto nada właściwy kształt temu projektowi. I udało się. Krótki film „Rosso” to efekt współpracy Setheist z ekipą Grupa 13, mającej na swoim koncie produkcje filmowe dla zespołów z czołówki polskiej i światowej sceny metalowej. Ich nieszablonowe podejście do tego projektu „zaowocowało” narodzinami tego fabularnego obrazu.

Rosso” jest trzecim i ostatnim z utworów, które znajdą się na zapowiadanej na początek 2022 roku EP „Tre Colori”. Składają się na nią: Argento, Giallo i Rosso, z których dwa pierwsze Setheist zaprezentował już w formie lyric video. Zatem krótki czas oczekiwania na premierę fizyczną „Tre Colori” zakłócać będzie już tylko „Rosso”.

Premiera klipu już w najbliższy czwartek o 19.00.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/2961281474112913

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *