Glam rock na deskach ScreamFestu’23!

Plakat_SF23

ScreamFest’23, plenerowy festiwal rockowo-metalowy w Warszawie ogłasza, że na scenie wystąpi zespół Steel Velvet, jeden z najbardziej znanych przedstawicieli glam i hard rocka młodego pokolenia w Polsce!

Steel Velvet to hard rockowy zespół, który powstał pod koniec 2008 roku w Strzyżowie. Zespół wydał płytę “Chwila” i został okrzyknięty przez dziennikarzy muzycznych „Nową nadzieją polskiego hard rocka”. W skład zespołu wchodzą: Paweł Soja – wokal i bas, Dominik Cynar – gitara, Mariusz Belcer – gitara, Robert Ziobro – perkusja. 

W wywiadzie dla Strzyżów Nasze Miasto, Dominik Cynar opowiada o inspiracjach zespołu: “Nasza muzyka to fantastyczna symbioza brzmień z przełomu lat 70. i 80. Czerpiemy inspirację z klasyków gatunku takich jak: Whitesnake, Van Halen, Bon Jovi, DIO czy Rainbow”.

Steel Velvet ma na swoim koncie wiele koncertów w klubach całej Polski oraz występy na festiwalach i przeglądach. Współpracowali z takimi sławami jak Blaze Bayley, Paul Dianno, TSA, Oddział Zamknięty czy Budka Suflera. Jeden z największych sukcesów zespołu to zdobycie nagrody publiczności w ogólnopolskim konkursie „Przebojem na antenę”. Jury Radia Rzeszów uznało, że ich utwór „Anioł” jest najlepszy spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń.

Na ScreamFest’23 wystąpią również następujące zespoły: Sting Ray (glam/heavy metal, PL), Scream Maker (heavy metal, PL), Eufory (power metal, Słowacja) oraz Crystallion (power metal, Niemcy). 

Bilety w przedsprzedaży kosztują 45 złotych, a w dniu koncertu 60 złotych i dostępne są na stronie https://goout.net/pl/screamfest-2023/szusbaw/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *