Gitarzysta DISPELLED REALITY debiutuje solową płytą

Paweł Weiss - Pulp Tunes

„Paweł Weiss uwielbia grać na gitarze szybko, ale zachwycające biegłością partie to tylko jeden z elementów jego kompozycji, których słucha się świetnie, bo jest w nich dynamika, jest różnorodność i są chwytliwe melodie” – napisał o płycie „Pulp Tunes”, która trafi do sprzedaży już 22 września, recenzent „Teraz Rocka”.

Paweł Weiss debiutował na ulicach Warszawy. Od kilku lat jest gitarzystą zespołu DISPELLED REALITY (m.in. koncerty na żywo w Antyradiu i na organizowanym własnymi siłami festiwalu Prog Feast w warszawskim Voodoo Club, w grudniu wspólne występy w Warszawie i Krakowie z supergrupą O.R.k.  – z muzykami King Crimson i Porcupine Tree).

Autorską płytą „Pulp Tunes” Paweł debiutuje jako solista. Na wszystkich instrumentach poza perkusją gra sam.

„WPulp Fiction” podoba mi się to, w jaki sposób udało się połączyć kilka wciągających, ale odrębnych opowieści w spójną całość” – mówi Paweł. „Odpowiada mi też klimat tego filmu – pół żartem, pół serio. I chciałem na płycie uzyskać podobny efekt. Zależało mi, żeby moje kompozycje, też bardzo różne, tworzyły równie przekonującą całość, a poza tym żeby miały w sobie tę lekkość, którą udało się zachować w brutalnym przecież filmie Tarantino.”

Nagranie „Trick Score” miało premierę w Antyradiu.

1. Ears Wide Shut

2. Red Apple

3. Trick Score

4. El Toro

5. Last Ride

6. Mourning Coffee

7. Jump the Gun

8. Palace of Memories

https://distrokid.com/hyperfollow/pawelweiss/red-apple

https://distrokid.com/hyperfollow/pawelweiss/trick-score

https://www.empik.com/pulp-tunes-weiss-pawel,p1412473525,muzyka-p

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *