Duet N/N rusza w trasę

nn - muzycy fot Szymon Dołmatow

Ubierają się na czarno, noszą ciemne okulary, grają prostą, surową muzykę. Duet N/N sam siebie określa jako „kryminalny blues”. Co to znaczy?
Ich repertuar to zarówno własne kompozycje, jak i klasyki gatunku oraz zaskakujące aranże. Na koncertach usłyszycie ballady morderców prosto z albumów Nicka Cave’a czy historie wykolejeńców Johnny’ego Casha. Nie brakuje także polskich klasyków bluesa. Wszystkie piosenki łączy jedno: nastrój rodem z filmów noir lub powieści kryminalnych. Nawet jeśli duet sięga po wesołe popowe piosenki, w ich rękach stają się czymś zupełnie innym.


N/N to nawiązanie do policyjnego określenia „nieznana z nazwiska” dotyczącego niezidentyfikowanych ofiar przestępstw. 
Koncerty N/N to jednak nie tylko muzyka. Ich równie ważnym elementem są opowieści. Pomiędzy kolejnymi utworami muzycy przedstawiają historie, które inspirowały piosenki lub w jakiś sposób się z nimi wiążą. Dodatkowo sami przekopują archiwa i policyjne raporty szukając na każdy występ nowych ciekawostek. Odwiedzając dane miasto starają się znaleźć w jego historii coś, co zbuduje narrację danego koncertu. 


Trasa obejmuje koncerty:
20.08.2021 – klub „Chicago Kielce” w Kielcach

21.08.2021 – pub „Pod ziemią” w Krakowie

22.08.2021 – „Underground pub” w Rzeszowie


Więcej informacji znajdziecie na stronie:
https://www.facebook.com/piosenkikryminalne
Patronem trasy jest Strefa Music Art.
https://strefamusicart.pl/

 Skład:
Łukasz Bołdyn (śpiew)
Miłośnik Elvisa Presleya oraz gotyckiego rocka, koneser kina grozy i kultury kamp, głos zespołów The Poisoned Hearts oraz Fright Night
Błażej Grygiel (gitara)
Od ponad 20 lat związany z muzyką. Gra blues (N/N), heavy metal (Crystal Viper), folk (Wilczełyko), a czasami pisze muzykę do gier fabularnych, planszowych i komputerowych (Zew Cthulhu RPG, Wyprawa za Mur i inne historie). Zawodowo jest dziennikarzem, podcasterem, a ostatnio zajmuje się także rynkiem gier video.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *