Deep Purple – Simon McBride oficjalnie nowym gitarzystą zespołu!

Trwa odliczanie do polskiego koncertu Deep Purple, który odbędzie się już 12 października w łódzkiej Atlas Arenie. Gościem specjalnym Deep Purple będzie amerykańska formacja Jefferson Starship, natomiast w roli polskiego supportu zaprezentuje się grupa 1One. 

Otwarcie bram nastąpi o godz. 18.00, natomiast koncerty rozpoczną się o godz. 19.15, bilety jeszcze w sprzedaży – zapraszamy!

W lipcu po ponad ćwierćwieczu z zespołem Deep Purple rozstał się Steve Morse, a jego obowiązki przejął Simon McBride, teraz zespół poinformował, że McBride dołączy do formacji na stałe.
Zespół oświadczył: “Jesteśmy podekscytowani tym, że Simon zgodził się do nas dołączyć. Simon jest pierwszoligowym gitarzystą. Oczywiście Steve nie może zostać zastąpiony, podobnie jak Ritchie, Steve ma też spory dorobek z Deep Purple. W Simonie nie znaleźliśmy zastępcy, lecz niezwykle utalentowanego i ekscytującego gitarzystę. Już jego przyjęcie przez publiczności podczas wakacyjnych koncertów było wspaniałe i z niecierpliwością czekamy na nadchodzące terminy występów w Wielkiej Brytanii i Europie w dalszej części roku. To oczywiste, że Simon darzy wielkim szacunkiem tych, którzy byli przed nim. Wszyscy jesteśmy ciekawi, co nadchodzące lata przyniosą zespołowi. ”
Simon komentuje: “Bardzo się cieszę, że zapytano mnie, czy byłbym nowym gitarzystą Deep Purple. Gdyby ktoś na początku pandemii powiedział, że będę nowym gitarzystą Deep Purple, po prostu bym się roześmiał, ale oto jesteśmy i to się dzieje. W historii Deep Purple jest wielu wspaniałych gitarzystów, jestem zaszczycony, że zostałem poproszony o bycie jej częścią. Wszyscy są świetnymi muzykami, a co ważniejsze, bardzo się z nimi przyjaźnię i nie mogę się doczekać, aby wyruszyć w dalszą trasę, a może nawet coś napisać i nagrać”.

Metal Mind Productions zaprasza:

Deep Purple

The Whoosh! Tour

+ SPECIAL GUESTS:

JEFFERSON STARSHIP

1ONE

12.10.2022 – Łódź, Atlas Arena

Otwarcie bram: 18:00

Start: 19:15

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

Stojące kat. 1 (płyta) – 190 / 210 zł

Stojące kat. 2 (Golden Circle) – 340 / 360 zł

Siedzące kat. 1 – 285 / 305 zł

Siedzące kat. 2 – 205 / 225 zł

Siedzące kat. 3 – 170 / 190 zł

Bilety jeszcze do nabycia na stronach:

shop.metalmind.com.pl, www.eventim.plwww.ebilet.pl

Deep Purple to prawdziwy fenomen sceny muzycznej, przez wielu zespół ten uznawany jest za najważniejszą grupę w historii muzyki, która współtworzyła takie gatunki jak heavy metal oraz hard rock. Właśnie Deep Purple został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najgłośniejszy zespół świata. Grupa działa już od ponad 50 lat i ma na swoim koncie ponad 100 mln sprzedanych płyt. Deep Purple wydał 22 płyty studyjnych i liczne albumy koncertowe, a utwór „Smoke On The Water’ znalazł się w czołówce 500 najlepszych kompozycji w historii muzyki rockowej.

W sierpniu 2020 roku ukazał się album „Whoosh!”, a w listopadzie zeszłego roku krążek „Turning to Crime”, na którym znalazł się zestaw niezwykłych coverów w wydaniu Deep Purple. W lipcu z zespołem pożegnał się Steve Morse, a zastąpił go irlandzki wokalista i gitarzysta Simon McBride. Wielka muzyczna podróż pod znakiem Deep Purple trwa nadal, a jak nowy materiał sprawdza się na żywo, przekonać będzie można się już 12 października w Łodzi, zapraszamy!

Więcej informacji:

www.metalmind.com.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *