DECAPITATED prezentują nowy utwór

Decapitated - Just a cigarette

DECAPITATED opublikowali trzeci singiel z nowego albumu „Cancer Culture”, którego premiera zaplanowana jest na 27 maja. Utwór nazywa się „Just A Cigarette”, a klip zrealizowany przez Marcina Halerza można obejrzeć poniżej.


Lider zespołu, Wacław „Vogg” Kiełtyka, tak mówi o nowym utworze:

„Just A Cigarette to potężny, epicki, melodyjny death metalowy utwór o oczekiwaniach życiowych i o śmierci. Była to pierwsza kompozycja, którą napisałem na „Cancer Culture” i ona w pewnym sensie ukształtowała cały album. Aby jeszcze bardziej wpłynąć na zmysł słuchacza, postanowiliśmy opatrzyć utwór wyjątkowym klipem. Nawiązaliśmy współpracę z polskim artystą Marcinem Białasem, który pozwolił nam wykorzystać w video swoje fantastyczne prace. Całość robi piorunujące wrażenie”.

27 maja Decapitated wydają nowy materiał, zatytułowany „Cancer Culture”. Vogg o nowej płycie:

„Oczekiwania, jeśli chodzi o nową płytę, były ogromne, nagrywanie jej było więc dla nas olbrzymim wyzwaniem. Ale ciężka praca się opłaca. Mieliśmy okazję zgromadzić niesamowitych ludzi, którzy zajęli się produkcją i pomogli nam osiągnąć jak najlepszy efekt. Jarek Szubrycht ponownie napisał dla nas niesamowite teksty o dysproporcji między marzeniami, ambicjami i aspiracjami ludzkości. Głównym inżynierem dźwięku był Tomasz Zed Zalewski, David Castillo odpowiada za miks, a Ted Jensen nadał całości ostateczny szlif przy masteringu. Okładkę stworzył Fabio Timpanaro, włoski artysta, którego twórczość doskonale oddaje to, co chcieliśmy przekazać. Tytuł albumu ma znacznie szerszy kontekst, niż to może się na pierwszy rzut oka wydawać. Będziecie zaskoczeni”.

Po opublikowaniu albumu „Anticult” w 2017 roku, Metal Hammer ogłosił DECAPITATED „następcą Pantery i Lamb Of God”.

źródło: Mystic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *