„Lockdown Spaces” i „Claustrophobic Universe” MARIUSZA DUDY na kasecie

Mariusz Duda - kasety

Już 7 maja ukażą na kasetach, w ściśle limitowanym nakładzie, dwa solowe albumy MARIUSZA DUDY„Lockdown Spaces” oraz „Claustrophobic Universe”.

Dziś startuje preorder tych dwóch tytułów:

https://mystic.pl/Mariusz-Duda-Lockdown-Trilogy-ccms-pol-59.html

Mariusz Duda, lider Riverside i twórca Lunatic Soul, postanowił wykorzystać pandemiczne czasy na stworzenie kolejnego muzycznego świata, którym dzieli się umieszczając albumy w sieci. W czerwcu ubiegłego roku artysta niespodziewanie zaprezentował elektroniczny album „Lockdown Spaces”, który został nominowany do nagrody Fryderyk 2021 w kategorii Elektronika. W tym roku 23 kwietnia ukazuje się nowa płyta zatytułowana „Claustrophobic Universe”

O swoim nowym wydawnictwie tak mówi Mariusz:

„Claustrophobic Universe” to druga część nowej trylogii, którą postanowiłem, że stworzę w czasach lockdownów – mówi Duda –  z elektroniczną muzyką instrumentalną, którą tworzyłem jeszcze jako nastolatek nagrywając na kasety umieszczone w magnetofonie Grundig. Miałem ich około dwudziestu, każda prawie po 90 minut, z własnymi okładkami. Fakt, że te „lockdownowe” płyty ukazują się teraz jedynie na kasetach magnetofonowych, związany jest właśnie z moją przeszłością i początkami, które tak naprawdę ukształtowały mnie jako muzyka”. 

Mariusz Duda już od dawna przyznaje się do inspiracji elektroniką i wpływów na niego takich artystów jak Tangerine Dream czy Vangelis. Na „Claustrophobic Universe” tworzy dźwięki inspirowane również klimatami spod znaku solowego Thoma Yorke’a czy filmowych dokonań Trenta Reznora i Atticusa Rossa.

Album już od piątku (23.04) jest możliwy do posłuchania na Bandcampie artysty (https://mariuszduda.bandcamp.com) i w serwisach streamingowych. Dzięki firmie Mystic Production, ukazuje się również na kasetach magnetofonowych (razem z poprzednim albumem „Lockdown Spaces”). Przypominamy, że jest to jedyny nośnik fizyczny tego albumu!

źródło: Mystic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *