CETI – nowy/ klasyczny numer w wersji live!

Właśnie ukazał się nowy studyjny album CETI, a dziś zespół dzieli się z fanami kolejnym utworem z tego wydawnictwa. Utworem, w którym zespół udowadnia, że jest w doskonałej formie koncertowej. „Kawaleria Szatana II” to znana już fanom kompozycja, która zawarta jest na bonusowej płycie koncertowej, dodanej do albumu studyjnego. Grzegorz Kupczyk tak komentuje ten wybór:

„Utwór ten to propozycja naszego bębniarza – Piotra. Wszyscy zaakceptowali ten pomysł, tym bardziej, że w idealny sposób wiąże całość mojej czterdziestoletniej działalności. Utwór pierwotnie wykonywany w Turbo jest już stałym punktem naszych koncertów. Tekst mojego autorstwa napisany został na podstawie Pisma Świętego Nowego Testamentu i perfekcyjnie także pasuje do dzisiejszych szalonych czasów”.

Posłuchaj tutaj!

Przypominamy, że jeszcze w marcu będzie można usłyszeć nowy materiał CETI na żywo.

Plan koncertów przedstawia się następująco:

25.03 – Bydgoszcz/ Wiatrakowa Klub

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/3282498538689068/?ref=newsfeed

26.03 – Gdańsk/ Drizzly Grizzly

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/628037821758885/?ref=newsfeed

Płyta, której tytuł sygnowany jest nazwą formacji, jest dwunastym już krążkiem w dorobku tej grupy. Płytę promują dwa utwory: singiel „Zaraza” oraz numer „Pajac”

Album wydany jest w limitowanej edycji 2 CD DG z bonusową płytą koncertową. Na dodatkowym krążku znajduje się zapis występu CETI z grudnia zeszłego roku z warszawskiego Remontu oraz dwa nagrania koncertowe z poznańskiego klubu U Bazyla. Poznański koncert był ostatnim występem z udziałem Marii Wietrzykowskiej, natomiast w utworze „Jaki był ten dzień” gościnnie zagrał Wojtek Hoffmann i Bogusz Rutkiewicz.

Na pewno inna, bardziej zadziorna” – tak o całej płycie mówi Grzegorz Kupczyk i kontynuuje – „Smaku dodaje fakt, iż spotykaliśmy się regularnie podczas obostrzeń i aby nie tracić czasu na narzekanie i tkwienie w bezczynności, postanowiliśmy przygotować nowy materiał. Kompozytorem i głównym aranżerem jest Tomek Targosz, ja jak zwykle zająłem się stworzeniem linii melodycznych oraz tekstami.”

To pierwsza płyta CETI bez udziału Marii Wietrzykowskiej, szeregi formacji zasilił natomiast nowy perkusista, Piotr Szpalik, a reszta zespołu to: Bartosz Sadura (gitara), Jakub Kaczmarek (gitara), Tomasz Targosz (bas) oraz Grzegorz Kupczyk (wokal).

Grupa CETI powstała w 1989 w Poznaniu i ma na swoim koncie 12 płyt studyjnych, za krążek „Oczy Martwych Miast” (2020) formacja nominowana została do Fryderyków w kategorii Album Roku Metal. Zespół założył Grzegorz Kupczyk wraz z Marią Wietrzykowską, który w trakcie swojej muzycznej kariery współpracował też z takimi formacjami jak m.in. Turbo, Aion, Panzer X, Esqarial, Kruk i Non Iron. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *