CETI – kolejny singiel z nowej płyty!

CETI_Pajac

Grzegorz Kupczyk, jeden z najpotężniejszych głosów polskiego heavy metalu, to obecnie również jeden z najbardziej zapracowanych artystów na polskiej scenie muzycznej. Muzyk, który w zeszłym roku świętował czterdziestolecie swojej działalności artystycznej, nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne wydawnictwo, które dostępne będzie w limitowanym wydaniu na podwójnej płycie CD!

25 lutego ukaże się nowy studyjny album CETI. Płyta, której tytuł sygnowany jest nazwą formacji, będzie dwunastym już krążkiem w dorobku tej grupy. „Pajac”, to kolejny utwór po pierwszym singlu „Zaraza”, który promuje to wydawnictwo: „Zapytacie czemu 'PAJAC’? A jak czuje się facet wystawiony do wiatru przez swoja dziewczynę? Ale żeby było bardziej interesująco – tekst jest inspirowany…okładką płyty Led Zeppelin 'In Through the Out Door’ „ – komentuje Grzegorz Kupczyk, a basista formacji, Tomek Targosz dodaje: „Na najnowszym albumie lawirujemy pomiędzy heavy metalem, nutką progresji, a klasycznym rockiem. 'PAJAC’ to kwintesencja naszego rock’n’rollowego oblicza.” 

Utworu można posłuchać w tym miejscu.

Album wydany zostanie w limitowanej edycji 2 CD DG z bonusową płytą koncertową. Na dodatkowym krążku znajdzie się zapis występu CETI z grudnia zeszłego roku z warszawskiego Remontu oraz 2 nagrania koncertowe z poznańskiego klubu U Bazyla. Poznański koncert był ostatnim występem z udziałem Marii Wietrzykowskiej, natomiast w utworze „Jaki był ten dzień” gościnnie zagrał Wojtek Hoffmann i Bogusz Rutkiewicz.

Na pewno inna, bardziej zadziorna” – tak o całej płycie mówi Grzegorz Kupczyk i kontynuuje – „Smaku dodaje fakt, iż spotykaliśmy się regularnie podczas obostrzeń i aby nie tracić czasu na narzekanie i tkwienie w bezczynności, postanowiliśmy przygotować nowy materiał. Kompozytorem i głównym aranżerem jest Tomek Targosz, ja jak zwykle zająłem się stworzeniem linii melodycznych oraz tekstami.”

To pierwsza płyta CETI bez udziału Marii Wietrzykowskiej, szeregi formacji zasilił natomiast nowy perkusista, Piotr Szpalik, a reszta zespołu to: Bartosz Sadura (gitara), Jakub Kaczmarek (gitara), Tomasz Targosz (bas) oraz Grzegorz Kupczyk (wokal).

Lista utworów:
CD 1:

 1. Głos krwi
 2. Horyzont życia
 3. Zaraza
 4. Adrenalina
 5. Portret
 6. Pajac
 7. Posłańcy
 8. Syn przestworzy
 9. Po drugiej stronie życia

CD2:

 1. Zapowiedź i intro
 2. Kamienne piekło
 3. Machina chaosu
 4. Już nie z tobą
 5. Cienie
 6. Oczy martwych miast
 7. Kometa Halley’a
 8. Fałszywy Bóg
 9. Szalony Ikar
 10. Poza czasem
 11. Sztuczne oddychanie
 12. Iluzjoniści fałszu
 13. Horyzont życia
 14. Linia życia
 15. Dorosłe dzieci
 16. Ach! Nie bądź taki śmiały
 17. Kawaleria Szatana II
 18. W dolinie światła
 19. Jaki był ten dzień

Grupa CETI powstała w 1989 w Poznaniu i ma na swoim koncie 11 płyt studyjnych, z czego ostatnia, „Oczy Martwych Miast” (nominowana do Fryderyków w kategorii Album Roku Metal), ukazała się w 2020 roku. Zespół założył Grzegorz Kupczyk wraz z Marią Wietrzykowską, który w trakcie swojej muzycznej kariery współpracował też z takimi formacjami jak m.in. Turbo, Aion, Panzer X, Esqarial, Kruk i Non Iron. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *