CELTIC FROST – wszystkie nagrania z lat 1984 – 1987 w jednym boxie.

Super deluxe box – set z wszystkimi nagraniami CELTIC FROST w wersjach 5CD lub 7 LP ukaże się 28 październik br.

Celtic Frost to zespół tak legendarny jak jego lider – Tom Gabriel Warrior. Pomysł na zespół powstał w 1984 roku, zaraz po rozwiązaniu równie legendarnego, poprzedniego projektu Warriora: Hellhammer. Dzięki uporowi, pracowitości i silnej wiary w swoją muzykę, muzykom udało się przekonać ówczesnego wydawcę słynnej 'Apocalyptic Raids’, wytwórnię Noise Records aby pozostał z nimi i płynnie z Hellhammer, przeszedł do współpracy z nowym tworem: Celtic Frost.

To początek niesamowitej historii jednego z najbardziej płodnych, bezkompromisowych i eksperymentujących kapel w historii metalu. Przez następne 3 lata zespół wydał trzy płyty długogrające i trzy EP, dla wytwórni Noise Records.

Wszystkie trzy płyty: ‘Morbid Tales’, ‘To Mega Therion’ i ‘Into The Pandemonium’ (zremasterowane), jak i trzy EP (zremasterowane specjalnie na tę okazję): ‘Emperor’s Return’ (ponownie na winylu od 37 lat!), ‘Tragic Serenades’ i ‘I Won’t Dance’ (ponownie na winylu po raz pierwszy od 35 lat!) znajdują się w wydawanym przez BMG i Noise Records 7 płytowym (a 5 płytowym w przypadku wersji CD) box secie.

Jednakże standardowe albumy to jak zwykle nie wszystko co czeka na tych, którzy zakupią ów box set. Będą tam także: kompilacja ‘The Collectors Celtic Frost’ (ponownie na winylu po raz pierwszy od 35 lat!), 7 calowy ‘Visual Aggression’ oraz kaseta z nagraniami z prób w Grave Hill Bunker zespołu. Nie zabraknie ciekawych dodatków: 12 calowa książka ma 40 stron i znaleźć w niej można nigdy niepublikowane zdjęcia z tamtego okresu oraz nowe wywiady, których udzielili: Tom Gabriel Warrior i Reed St Mark, nośnik USB w kształcie heptagramu, a na nim wszystkie utwory z albumów oraz utwory bonusowe w mp3. Poza tym: naszywka Danse Macabre, dwustronny plakat i przypinka fan clubu Necromaniac Union.

‘Danse Macabre’ w wersji 5 CD box setu jest z 40 stronicową okładką, przypinką i naszywką.

Uwaga! Dostępna jest także ściśle limitowana do 1000 sztuk wersja box setu ze świecącymi się ciemnościach winylami – tylko na stronach EMP oraz Nuclear Blast.

Podsumowując, winylowy 7 płytowy box set Celtic Frost 'Danse Macabre’ to:

 • Morbid Tales (1LP red & black galaxy vinyl)
 • To Mega Therion (1LP gatefold Silver & black swirl vinyl)
 • Into The Pandemonium (1LP gatefold on orange and beige galaxy vinyl)
 • Emperor’s Return (ponownie na winylu po raz pierwszy od 37 lat. Green & black galaxy vinyl)
 • Tragic Serenades (12” EP on pink and black swirl vinyl)
 • I Won’t Dance (12” EP, ponownie na winylu po raz pierwszy od 35 lat. White & black swirl vinyl)
 • The Collector’s Celtic Frost (12” single, ponownie na winylu po raz pierwszy od 35 lat. Marble vinyl with silk screen print on Side B)
 • Visual Aggression (7” single z nową grafiką okładkową, grey vinyl)
 • Grave Hill Bunker Rehearsals (kaseta demo z czterema utworami nagranymi na próbie w 1984 r.)
 • 12” x 12” 40 stronicowa książka z nowymi wywiadami, których udzielili założyciele zespołu: Tom G Warrior i perkusista Reed St Mark. Contains oraz rzadkie i niepublikowane zdjęcia z epoki
 • USB o kształcie heptagramu (zawiera wszystkie utwory z albumów oraz nagrania bonusowe na mp3
 • Dwustronny plakat w rozmiarze A2
 • Przypinka fan clubu ‘Necromaniac Union’
 • Naszywka ‘Danse Macabre’

 PRZEDSPRZEDAŻ: https://celticfrost.lnk.to/dansemacabrePR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *