“Burn” Lisy Gerarad i Julesa Maxwella

Członkowie DEAD CAN DANCE Lisa Gerrard i Jules Maxwell połączyli siły z Jamesem Chapmanem (MAPS), aby stworzyć album zatytułowany „Burn”. Prace nad płytą rozpoczęły się ponad siedem lat temu, kiedy Lisa poznała Julesa Maxwella, irlandzkiego kompozytora teatralnego. Album ukaże się 8 maja. Wydawcą jest Atlantic Curve. Polskim dystrybutorem płyty będzie Mystic Production.

Chociaż płyta ta jest nowym wydawnictwem, jej początki sięgają 2012 roku i światowej trasy koncertowej DEAD CAN DANCE. Jules Maxwell, pierwotnie towarzyszący grupie na koncertach jako klawiszowiec, stworzył z Lisą Gerrard utwór zatytułowany „Rising Of The Moon”, który był wykonywany jako finał każdego występu. Zanim trasa koncertowa zakończyła się w Chile w 2013 roku, między Lisą i Julesem zaczęła tworzyć się silna więź, co zaowocowało współpracą w kolejnych latach. W 2015 roku, kiedy Maxwell został poproszony o napisanie piosenek dla bułgarskiego chóru The Mystery of the Bulgarian Voices (Le Mystère des Voix Bulgares), zwrócił się do Gerrard z prośbą o współtworzenie materiału i poleciał się do Australii, aby pracować z nią w jej domowym studio. Wkrótce para miała gotowe cztery utwory na to wydawnictwo, a także fundamenty nowego wspólnego przedsięwzięcia.

Wraz z dołączeniem Chapmana  jako producenta, pomysły zaczęły powstawać swobodnie i wyłoniło się wyraźne brzmienie. Lisa i Jules skupili się na stworzeniu takich dźwięków, które byłby euforyczne i fascynujące, bardziej pomysłowe niż to, nad czym w przeszłości pracowali sami. Lisa mieszkająca Australii, Jules dodający klawisze i perkusję z Francji, a James w Anglii – ta trójka była rozrzucona po całym świecie, ale łączyła się w muzyce. Stylistycznie, album „Burn” to zróżnicowana mieszanka elektroniki i alternatywnych, muzycznych pejzaży z dźwiękami wczesnego Vangelisa. Podsumowując, jest to oszałamiający i hipnotyzujący wspólny początek tej trójki muzyków.

Niedawno ukazał się debiutancki solowy album Julesa Maxwella “Songs From The Cultural Backwater”. Lisa Gerrard otrzymała nominację do nagrody Grammy i wróciła do Dead Can Dance, aby wydać dziewiąty album studyjny grupy zatytułowany „Dionysus”. James Chapman wydał czwarty album MAPS „Colors. Reflect.Time.Loss”.

Tracklista:
1.Heleali (The Sea Will Rise)
2.Noyalain (Burn)
3.Deshta (Forever)
4.Aldavyeem (A Time To Dance)
5.Orion (The Weary Huntsman)
6.Keson (Until My Strength Returns)
7.Do So Yol (Gather The Wind)https://mystic.pl/product-pol-56529-Lisa-Gerrard-Jules-Maxwell-Burn.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *