ATROCIOUS FILTH „OVV” reedycja na białym, imitowanym winylu

Dzięki  wytwórni Moans Music album „OVV” grupy ATROCIOUS FILTH, który był bardzo cenionym krążkiem w dorobku tego mocno nietuzinkowego zespołu ukazał się właśnie na winylu.

Historia tego trudnego do zaklasyfikowania zespołu zaczęła się w 1991 roku w Olsztynie. Pomimo że związany ze sceną metalową, od samego początku odstawał od klasycznego metalu brawurowymi pomysłami, które były trudne do zaakceptowania przez wielu słuchaczy. Dlatego też niektórzy zaliczają Atrocious Filth do metalu progresywnego i industrialnego razem z ówczesnym Kobongiem czy Kinsky. To co jest najbardziej charakterystyczne dla muzyki zespołu to nieszablonowe podejście do aranżacji i kompozycji oraz brutalność brzmienia.

Do pierwszego składu zespołu należeli: Krzysztof „Docent” Raczkowski (bębny, ex-Vader) Sławomir „Małga” Jóźwiak (bas) oraz Andrzej „Andzi” Choromański (gitara). Na przestrzeni lat skład zmieniał sie wielokrotnie i przez zespół przewinęli się m.in.:  Leszek „Shambo” Rakowski (ex-Vader & Slashing Death), Maciej Iwan oraz Tomasz „Yogi” Adamski.

Debiutancka płyta “100% Jesus” ukazał się w 1994 roku i nagrywana była w studio Złota Skała Roberta Brylewskiego. Drugie wydawnictwo, czyli mini płyta ‘Moans’ wyszła dopiero w 2016 roku. Najnowsza i jednocześnie najbardziej komplementowana płyta ‘Ovv’ powstała w składzie Andrzej Choromański, Tomasz Bardega i Leszek Rakowski z Bartkiem Kuźniakiem jako producentem w 2021 roku.

ATROCIOUS FILTH – ‘OVV’ (biały winyl, limit do 333 sztuk)

Wydany pierwotnie w styczniu 2021 roku, drugi pełny album Olsztynian dostępny wreszcie w wersji winylowej! Twórczość Atrocious Filth to bezkompromisowa podróż do świata dźwięków poszarpanych, dziwnych, ale jakże fascynujących. Materiał został zremasterowany oraz wzbogacony graficznie. Wydawcą jest Moans Music.

Linki:
https://www.facebook.com/atrociousfilth
https://atrociousfilth.art/
https://www.youtube.com/@atrociousfilth2462

https://www.facebook.com/MoansMusicPoland
https://www.youtube.com/@moansmusic

Zamówienia: https://moansmusic.art/sklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *